5 módních doplňků moderního gentlemena

Oblékání do společnosti má již odpradávna svá pravidla a události jako plesy, svatby či firemní setkání se neobejdou bez formálního looku. Tentokrát se zaměříme na pánskou část populace a pět doplňků, které by neměli v šatníku každého pravého gentlemana.

 

TRENDHIM

Klasická kravata

Kravata je nedílnou součástí formálního odívání. Ideální kravata by spodním cípem měla končit nad úrovní spodní hrany opasku. Barva kravaty by potom měla ladit se zbytkem vašeho šatníku, což umožní jednoduché tvoření různých kombinací. Dnešní doba také nabízí kromě klasických kravat například třeba i kravaty hedvábné, polyesterové nebo třeba pletené kravaty. Náš tip: Inspirujte se v eshopu Trendhim.

TRENDHIM

Kapesníček do saka

Kapesníček do saka patří mezi základní součásti každého obleku. Nošení kapesníčku se ale také podílí na neotřelosti a osobitosti každého looku. Ty nejkreativnější se také nebojí vytvořit ten svůj. Pro ty z vás, kteří preferují ty hotové máme dobrou zprávu. Dánský e-shop Trendhim nabízí nekonečné množství kapesníčků a vybere si tak i ten nejnáročnější elegán a milovník obleků.

TRENDHIM

Manžetové knoflíčky

Manžetové knoflíčky skvěle doplní každou košili či oblek. Dnešní doba také nabízí nespočet modelů, které se však neliší svojí funkčností. Nejrozšířenějším typem manžetových knoflíčků jsou ty zaklapovací, ale opomenout nemůžeme ani ty provlékací či knoflíčkové, které se též těší vysoké popularitě. Při výběru manžetových knoflíčků dbejte na velikost otvoru na manžet a také samotnou hloubku knoflíčku.

TRENDHIM

Motýlek

Motýlek je stejně elegantní jako kravata a ve světě módy se objevuje už více jak 400 let. Díky své velikosti si nošení motýlku může dovolit naprosto každý, bez ohledu na tvar obličeje nebo postavu. Novodobí gentlemani si oblíbili předvázaný typ motýlků, který je vždy připraven k nošení. Ti zkušenější ale určitě ocení klasiku, ve formě vázacího motýlka. Nevíte, jak motýlka správně uvázat? Vyzkoušejte následující návod:

Kravatová spona

Sponka je nepostradatelným pomocníkem pro nositele kravat. Sponka má tak nejen praktickou funkci, kdy upevní kravatu ke košili, ale také vašemu looku dodá šmrnc. Při výběru sponek dbejte na šířku, která by měla odpovídat šířce kravaty a také na samotnou barvu, která by pak měla ladit s výběrem ostatních doplňků.