5 věcí, které k jaru patří, ale občas na ně zapomínáme

Zima je už definitivně pryč a jaro nám vlévá do žil nový optimismus, chuť tvořit a vyrazit konečně ven do přírody! Jak si užít časné jaro na plno a letos konečně stihnout to, co jste vždy chtěli?

 

To už odkvetly pampelišky?

Smetanka lékařská u nás patří k nejoblíbenějším a zároveň i nejzatracovanějším rostlinám, a to především u zahradníků a maminek, které se snaží dostat z dětských ruček a oblečení její lepkavou šťávu. Tak letos, pokud chcete věneček, med či pampeliškové víno, napište si do diáře, že v dubnu či nejpozději květnu, je čas sběru této žluté krásky. Nejlépe za slunečného rána, kdy má na květech nejvíce pylu.

 

Zase jezdím na zimních pneumatikách!

Každý řidič čeká návrat aprílového počasí, které přijde v dubnu, ve vyšších polohách i v květnu, a než se nadějeme, je tu léto a servisy jsou najednou plné automobilistů toužících po přezutí pneumatik. Pokud se v tom poznáváte, tak se chopte svého telefonu právě teď a spojte se svým mechanikem. Domluvte si termín na přezutí a jarní údržby auta po zimě, jako je kontrola oleje, filtrů, či vyčištění podvozku tlakovou myčkou od posypové soli.

 

Pomoc, nejde mi to otevřít!

Bohužel mráz či voda, která se v zimě dostane do zámku vchodových dveří, bran či garážových vrat, umí udělat opravdovou neplechu. Následkem může být nejen zareznutí, ale také zatuhnutí vedoucí až k zalomení klíče. Navíc některé materiály, které nejsou kvalitní se mohou pod vlivem povětrnostních podmínek zvlnit a dveře pak špatně doléhají.

Stanovte si jaro jako ten správný čas, kdy je ideální vše opravit či si pořídit nové a moderní posuvné brány s pohonem.

 

Ze zimy jsme skočili rovnou do tropů!

 Také každý rok vypouštíte z úst tuto větu? Jenže chyba lávky! Počasí na jaře je nestálé a pakliže trávíte venku čas jen ráno a večer na cestě do práce a z práce, možná si nevšimnete oněch postupných proměn teplot, střídání počasí ani nového života kolem vás. Tak letos každý víkend vyrazte na nedělní pohodovou procházku a foťte a vnímejte přírodu. Budete překvapeni její proměnou týden za týdnem.

 

Musím zhubnout do plavek. Deset kilo za měsíc!

Tak tady stop! Takové hubnutí není ani zdravé ani možné. Proto raději začněte pomalu už teď a po malých krůčcích, které vám pomohou nastartovat metabolismus, očistí organismus a o nějaké to kilo vás také připraví. Které to jsou? Konzumujte více klíčků, jarních bylinek, syrové zeleniny, pijte více vody a choďte na procházky.

Letos to zkrátka zvládnete!