6 rad, jak sušit prádlo v sušičce

Pořízení sušičky na prádlo vám zjednoduší život. Nemusíte řešit, kde budete prádlo sušit, pracně ho věšet a následně ještě uklízet a žehlit. Ze sušičky může prádlo a oblečení vypadat jako nové. Víte ale jaká jsou možná úskalí tohoto chytrého spotřebiče a na co si dát při praní a sušení pozor?

 

1) Méně aviváže

Pokud budete v pračce prát dámské a pánské spodní prádlo, snažte se používat méně aviváže. V některých případech ji můžete zcela vynechat. Aviváž zbytečně spodnímu prádlu zkracuje životnost. Mnozí proto raději perou menší kousky oblečení v ruce. I v takovém případě můžete dát prádlo do sušičky.

 

2) Co nesušit

Kromě spodního prádla, kam patří dámské kalhotky, pánské trenýrky, ale i sportovní podprsenky nebo ponožky, existuje nespočet kousků oblečení, které by se nemělo dávat do sušičky. Mezi tyto patří například funkční oblečení a softshellové kalhoty a bundy.

 

3) Informace na lístku

V některých případech si nemusíte být jistí, zda daný kousek oblečení sušit v sušičce nebo nechat uschnout na šňůře. Pokud nevíte, podívejte se na lístek, který by měl být na každém oblečení. Dokonce i na pánských bavlněných trenýrkách najdete teplotu, na jakou prát a případně, zda je možné dát prádlo do sušičky.

 

4) Zvolte chytrý program

Na většině sušiček na prádlo je k dispozici několik různých programů. Podle toho, jaké prádlo chcete sušit, vyberte ten nejvhodnější. Na bavlnu vám postačí extra sušení, na ručníky a ložní prádlo využijete program sušení, který umožňuje skládat oblečení a ostatní textílie rovnou do skříně.

5) Jak dlouho sušit

Většinu oblečení, včetně spodního prádla, budete mít v usušenou zhruba za hodinu, až hodinu a půl. Za tuto dobu zvládnete bez problémů vybrat další pračku. Takto můžete oprat i téměř celý šatník, a to klidně za jeden den.

 

6) Druhy sušiček

Vyberte si takovou sušičku, která se vám vleze do koupelny a ulehčí vám práci. Můžete si vybrat spotřebič, který je potřeba zapojit do odpadů, kam odtéká voda. Existují však také sušičky, které mají speciální nádobu a jediné, co potřebují, je přívod elektřiny. Tuto sušičku na prádlo můžete umístit i do technické místnosti nebo jiného pokoje než je koupelna.