6 věcí, bez kterých se na chalupě neobejdete

Ať už si na chalupu jezdíte odpočinout nebo trávíte čas prací na zahradě, tak jsou věci, bez kterých se třeba i objedete, ale které vám dokážou váš pobyt na chalupě zpříjemnit. Použijte námi vytvořený seznam, třeba jen jako inspiraci, jak ze své chalupy vytvořit komfortní místo, kam se budete těšit.

 

1) Venkovní aktivity

Přibalte si s sebou věci pro své venkovní aktivity. Ať už se jedná o dalekohled nebo třeba venkovní zábavu. Můžete zvolit sadu na petang, minigolf nebo cokoliv, co vás bude bavit. Stejně tak se hodí mít vybavenou kůlnu s nářadím, nezapomeňte na ochranné pomůcky a další pomůcky, které vám ulehčí práci, jako například křovinořez nebo motorová pila.

 

2) Základní hygienické nutnosti

Bez toaletního papíru se obejde jen málokdo z nás. Ten jen samozřejmostí. Nezapomeňte si však s sebou přibalit také vybavenou lékárničku, hygienické potřeby, mýdlo, základní kosmetiku a také ručník, popřípadě utěrky na nádobí a také se vám budou hodit sáčky a gumičky. Místo ubrousků přibalte kuchyňské papírové utěrky, které jsou pevnější, a můžete je použít také k otření prachu.

 

3) Pomůcky k topení

Jednou z nejdůležitějších součástí výbavy, která by na chatě rozhodně neměla chybět, je topivo. Ať už se jedná o dřevěné brikety nebo dřevěné pelety, vždy jich mějte dostatek. Dřevěnými briketami můžete topit v kotli, kamnech i krbu, ale použít je můžete také při přípravě pokrmu na grilu. Samozřejmostí jsou pak zápalky, zapalovač a chybět by neměla ani baterka.

 

4) Vaření a zásoby jídla

Důležitou součástí výbavy je také jídlo. Nejvíc oceníte konzervy, zavařeniny a potraviny, které dlouho vydrží a jsou jednoduché na přípravu. Vyhněte se potravinám, které se kazí a musí se za každou cenu uchovávat v ledničce. Ideální je třeba rýže, těstoviny, konzerva tuňáka, konzerva oblíbeného masa a také třeba fazole, kukuřice nebo hrášek v konzervě. Tyto trvanlivé potraviny vám ulehčí a urychlí přípravu chutných a plnohodnotných pokrmů.

 

5) Zábava a hry

Pokud jezdíte na chalupu i v zimě, a máte dostatek jídla, kolem sebe rodinu nebo přátele a z krbu sálá příjemné teplo, tak nezbývá nic jiného než si najít zábavu. Vezměte s sebou na chalupu karty, deskové hry nebo třeba hudební nástroje. Také si můžete číst knihu, časopis nebo si užít zábavu u prohlížení fotek.

 

6) Oblečení a ložní prádlo

Na chalupě by neměl chybět ani dostatek oblečení. Volte takové, které bude vyhovovat prostředí, kde se chalupa nachází. I když topíte kvalitními briketami či peletami a máte chalupu vyhřátou, tak si nezapomeňte přibalit spacák, ložní prádlo, letní i zimní oblečení i teplé ponožky a nepromokavou obuv. Buďte připraveni na cokoliv a pak vás ani v jiném prostředí nic nepřekvapí.