8 tipů, jak si zpříjemnit podzim

Váš podzim rozhodně nemusí být jen plný plískanic a nepříjemného počasí, užijte si jej i v klidu svého domova. Nevíte, jak na to? Inspirujte se radami a zpříjemněte si podzim. Nebojte se vrátit do dětských let, užijte si pouštění draka, udělejte si pořádek ve svém bydlení nebo se konečně přihlaste na vysněný kurz nebo do večerní školy.

1) Udělejte si radost a vyrazte s kamarádkami na nákupy. Vybavte svůj šatník novými podzimními kousky a nezapomeňte ani na dámské a pánské spodní prádlo. Zbavte se starého oblečení a mějte v šatníku jen to, co vám opravdu padne.

2) Užijte si s dětmi, s přáteli nebo třeba jen s partnerem pouštění draka. Vyrobte si jej z papírů a špejlí, které určitě budete mít doma v šuplíku. Namalujte si vlastního draka a oslavte podzim na poli nebo na louce.

3) Pořiďte si nové knížky s napínavou zápletkou. Naplánujte si jeden den lenošení a užijte si horký čaj nebo čokoládu, hřejivou deku a příjemnou hudbu. Zkuste na chvíli zpomalit a vychutnat si chvíle jen sami se sebou.

4) Pusťte se do dlouho odkládaného úklidu a vyberte si místnost, kterou začnete. V ideálním případě uklízejte první kuchyň, koupelnu, a poté zbylé místnosti. Záležet si dejte hlavně na úklidu svého šatníku. Naplánujte si obměnu spodního prádla a vyberte si sportovní podprsenky, padnoucí kalhotky a pánské bavlněné trenýrky.

5) Pokud plánujete mít vánoční dárky vyřešené co nejdřív, nebojte se pustit do jejich shánění nebo výroby. Je na vás, zda dárek koupíte nebo vyrobíte. Zaměřte se na to, co mají vaši nejbližší nejraději a zkuste jim udělat radost tím, co je opravdu překvapí.

6) Už dlouhou dobu se chcete naučit Flamengo nebo se zdokonalit v cizím jazyce? Právě teď je ideální doba vybrat si vytoužený kurz a přihlásit se na něj. V současné době je možné využít také online kurzů z pohodlí vašeho domova.

7) Najděte si nový koníček, kterému se budete věnovat. Ať už to bude večerní škola malování nebo třeba hra na hudební nástroj. Dovolte si věnovat čas sami sobě a získat z toho nejen úsměv na tváři, ale také dobrou náladu a novou energii.

8) Vychutnejte si podzim v přírodě, ať už na procházce v lese nebo třeba na zajímavých místech, která jsou blízko vašeho domu. Prozkoumejte místo, kde žijete a možná budete překvapeni, jaké skvosty a zajímavá i tajemná místa objevíte.