Aby vám auto v zimě nekleklo

Podzim je již v plném proudu a s ním i chladnější počasí a první mrazíky. Neoblíbená rána zažívají zejména řidiči, kteří chtíc odjet do práce svým vozem, musí škrábat námrazu na skle. Ve dnech, kdy ještě více přituhne, nastávají první zádrhely se startérem, a tak je třeba věnovat motoristické přípravě zvýšenou pozornost.

 

Příprava na zimu

Servisní prohlídka vás patrně nemine, pokud chcete mít technický stav vozidla na výbornou a neriskovat, že jednou motor nenaskočí. V období října a listopadu je namístě myslet i na přezutí pneumatik na zimní vzorek a ideální čas na kontrolu stavu kapalin, popřípadě výměnu motorového oleje. Autorizovaný autoservis vám nabídne komplexní nabídku služeb, které vaše auto před zimou dostanou do formy.

 

Jak poznat kvalitní autoservis?

Vždy je lepší se zaměřit na autorizovaný autoservis, který se bude přímo specializovat na značku vašeho vozu. Například, pokud vlastníte vůz značky Citroen, je výhodnější navštívit přímo autorizovaný servis Citroen. Pro tým vyškolených profesionálů nebude žádná porucha záhadou a automechanici se vrhnou přímo do práce.

 

Proč autorizovaný servis?

Na ojetá auta je třeba aplikovat nejmodernější servisní techniku, aby svým majitelům ještě dlouho sloužila. To ale nedokáže sebelepší jednotlivec někde v garáži „na koleně“, ale je třeba mít za sebou celé zázemí mechanických a elektronických pomůcek, které dokáží dobře diagnostikovat a disponují servisními programy, šitými přímo na míru konkrétní značce.

 

Když auto doslouží

Opravit se dnes dá již skoro vše, přesto jednou nastane den, kdy váš čtyřkolový „miláček“ přestane fungovat a bude určen na vrakoviště. Záhy tak nastane otázka, jak vybrat nové auto. Většina lidí zůstává u své původní značky, na kterou je zvyklá. Jen malé procento se odkloní ke konkurenci a hodlá experimentovat a zkoušet nepoznané.

Ať už patříte do jakékoliv sorty, přejeme vám, ať za volantem zažijete tisíce a tísice kilometrů pohodlné jízdy bez nehody a poruchy. Neboť, kdo je připraven, není překvapen.