Airbnb: Jak vybrat kvalitní ubytování?

Airbnb je velice oblíbenou službou zprostředkující krátkodobé pronájmy, obvykle v turisticky oblíbených lokalitách. Lidé z celého světa se naučili tuto službu využívat a mnohdy jí dávají přednost před klasickými hotely a penziony. Airbnb totiž nabízí originální a autentické ubytování u soukromníků, které často vyjde i levněji. Podle čeho lze poznat kvalitní nabídku?

 

Důležitým aspektem je délka pobytu

Když vybíráte bydlení přes Airbnb, pak myslete hlavně na to, jak dlouhou dobu zde strávíte. Většinou jsou běžnější krátkodobé pobyty, například jen na víkend. Správa krátkodobého pronájmu bytu by však měla být stejně kvalitní, jako u toho dlouhodobého. Když jedete jen na pár dní, pravděpodobně nebude tolik důležitá například kuchyně, pračka a podobně. Při delších pobytech něco takového budete určitě potřebovat.

 

Cena nemusí být vždy tím správným ukazatelem kvality

Díky přehlednému srovnání jednotlivých bytů na webových stránkách Airbnb lze snadno porovnat jednotlivé aspekty bytu. Určitě ale nehodnoťte nabídky podle ceny, protože ty se mohou lišit například i díky konkrétní lokaci, ale nikoliv dle kvality samotných pronajímaných prostor. Proto se vždy dívejte na vybavení i hodnocení ostatních uživatelů. Důležitá je hlavně úroveň komunikace s pronajímatelem, a také úklid.

Tyto služby pronajímatelé často řeší prostřednictvím firem, které veškerý běh ubytování zajišťují, a kvalita servisu je pak na dobré úrovni.

Ceny za správu krátkodobého pronájmu bytu se odvíjejí od výdělků, takže pokud je servis kvalitní, daný byt obvykle patří k oblíbeným a dobře hodnoceným.

 

Sdílet či nesdílet?

Mnoho bytů, které jsou v nabídce, můžete sdílet s ostatními uživateli. Vy si například zaplatíte dvoulůžkový pokoj, ale ostatní místnosti bytu budete sdílet s jinými návštěvníky. To se může projevit na nižší ceně, ale má to i další výhody. Mladí cestovatelé se často rádi baví a seznamují s novými lidmi a sdílené prostory pro cestovatele jsou za těmito účely ideální. Proto se těchto pronájmů určitě nebojte.