Aktivní odpočinek s létem nekončí, na podzim se za ním vydejte do multifunkčních společensko-sportovních areálů

Léto je čas prázdnin a vymodlených dovolených a mnoho z nás ho má neoddělitelně spjatý s aktivním odpočinkem na čerstvém vzduchu. Pěkné počasí přímo svádí k venkovním aktivitám, zatímco s nadcházejícím podzimem možnosti outdoorového volnočasového vyžití spíše ubývají a my se stahujeme do interiéru. To však nutně neznamená, že podzim a zima musí být ve znamení zahálky. Existují místa s celoročním provozem, kde si můžete užívat oblíbených sportovních aktivit a zároveň si užít společenskou zábavu.

V posledních letech se významně rozrostl počet společensko-sportovních areálů s multifunkčním využitím. Jsou obrovsky populární jak mezi jednotlivci, tak mezi skupinkami přátel, ať už čistě pánskými, ženskými nebo třeba smíšenými. Vyhledávané jsou také rodinnými příslušníky, kteří si přejí v kruhu nejbližších oslavit různé významné příležitosti, jako jsou narozeniny, rodinné sešlosti, promoce či svatby. Jsou zároveň ideálním místem pro konání firemních akcí na klíč, jako jsou teambuildingy, školení, workshopy, semináře nebo obchodní jednání. Jejich nespornou výhodou je celoroční provoz, zcela nezávislý na počasí, venkovní teplotě a jiných proměnlivých vlivech. Dopřát si pravidelné sportovní vyžití a spojit ho třeba s výborným obědem nebo zábavným programem je nyní možné pod jednou střechou, aniž by bylo nutné vyhledávat pro tyto účely různá místa.

 

Golfoví nadšenci zaplesají

Na pražském Smíchově přímo v centru Prahy se nachází Erpet Golf Centrum, sportovně-společenský areál, který více než 20 let patří k nejnavštěvovanějším v Praze. Součástí areálu jsou vnitřní i venkovní prostory určené ke sportu a společenským aktivitám. Kapacita vnitřních prostor je 400 osob, s využitím venkovních ploch je to až 1500 osob. V areálu se nachází sportovní zařízení pro tenis, squosh, badminton, stolní tenis či malou kopanou, občerstvit se je pak možné v útulné restauraci a v případě hezkého počasí i na venkovní terase. Nejvíce nadšení však budou milovníci golfu, kteří zde nacházejí útočiště v průběhu celého roku. Srdcem celého centra je totiž plně zařízená golfová hala. Dvoupodlažnímu driving range se čtrnácti odpališti sekunduje rozsáhlý putting green a šestijamkové hřiště pro nácvik krátké hry. A pokud zrovna nemáte možnost nasednout do letadla, můžete se na některém z více než 30 světových hřišť ocitnout díky čtyřem Full Swing Golf simulátorům.

Golfová hala je určená nejen profesionálům či zkušeným hráčům. Perfektní zázemí má i pro ty, kteří se se tento ušlechtilý sport teprve chystají učit. K dispozici jsou špičkoví trenéři a zkušení cvičitelé, kteří se budou všem zájemcům rádi věnovat. Unikátní je pak i golfová akademie. „Golfová akademie pro začátečníky přináší ideální spojení kvalitní výuky golfu pro začínající hráče za minimálně finanční náklady. Forma výuky je buď individuální, či skupinová o maximálním počtu čtyř lidí a celá akademie je zakončena zkouškou způsobilosti. Výukový program je vhodný nejen pro začátečníky, ale také pro rekreační golfisty,“ přibližuje Luboš Rákosník z Erpet Golf Centra.

Součástí Erpet Golf Centra je i Tréninkové centrum mládeže, které se zaměřuje na výchovu a rozvoj mládeže do 18 let a podporu reprezentantů ČR v rámci speciálních programů.