Alkoholové prokletí manažerek i mamin na mateřské

Problémy s nekontrolovatelným pitím alkoholu má v Česku čím dál více lidí. Největší riziko závislosti se vznáší nad mladými ženami manažerkami, které mají našlápnuto k vrcholné kariéře a jednoduše skrze alkohol ventilují svůj stres z tlaku na výkon. Další ohroženou skupinou jsou mladé matky, které jsou s dětmi doma na mateřské dovolené a neznají nic kromě kojení a utírání podělaných zadků. Zjištění je to o smutnější, že ženy podléhají závislosti dříve než muži a mnohdy jde o nezvratný jev.

Problém alkoholismu je starý jako lidstvo samo. Alkohol sám o sobě působí jako určité afrodiziakum, které má člověku ulevit od starostí, problémů a emočního vypětí. To se do určité míry skutečně daří. Závislost na alkoholu se velmi často bagatelizuje, o čemž vypovídají plné léčebny. Démon jménem alkohol se vkrádá nepozorovaně, závislostní onemocnění má celou řadu fází, typů a přechod od rekreačního užívání k závislosti je kontinuální.

 

Jak poznat alkoholika?

Podle odborníků je alkoholik ten, kdo denně vypije více než skleničku vína nebo dvě piva. Laická veřejnost tak příkrá nebývá, neboť sklenička něčeho ostřejšího patří k bonmotu i dobré společnosti. Co dělat, aby se pití nevymklo člověku z ruky? Zejména je nutné si uvědomit, že protialkoholní léčba může mít mnoho podob. Jednou z nich je i ambulantní péče, která je diskrétní a předchází hospitalizaci na uzavřeném oddělení.

V AdiCare si uvědomují, jak je pití zejména pro ženy citlivou záležitostí, a proto jim pomáhá zbavit se destruktivních závislostních návyků příjemnější metodou. Ukazatelem pro stupeň závažnosti alkoholismu není pouze množství vypitého alkoholu, či míra narušení tělesné a duševní rovnováhy, ale především psychologické motivy nadměrné konzumace. Pokud si uvědomíte včas, že se vám pití vymyká z rukou, může se vás problém vyřešit ambulantní cestou. Terapie je snazší, účinnější a obejde se i bez drastičtějších zásahů do vašeho běžného životního stylu.

Nepropít se do těžké závislosti, mít alkohol pod kontrolou a nemuset se zcela vzdát své libůstky pomůže psychoterapie z AdiCare. Kromě terapie pomáhají v praxi konzumentovi snížit počet vypitých alkoholických nápojů a nastavit „záklopku“ i anticravingovými preparáty. Zmíněné léky se v mozku navazují na receptory přijímající etanol a znemožňují tak dosáhnout silné intoxikace. Objednejte se na nezávaznou vstupní a diagnostickou konzultaci a získejte odpověď na všechny vaše otázky. Využijte objednávky pomocí on-line kalendáře nebo volejte na naši linku +420 739 375 763.