Svěřte svoji krásu přírodě

Péče o pokožku není jen novodobým trendem. Napříč všemi staletími a kontinenty, snad již od počátku věků, se snaží ženy i muži dodat své pokožce vitalitu, ochranu před sluncem a zamezit stárnutí. Navíc stále častěji se většina z nás obrací na pomocníky přírodního původu, bez zbytečných přidaných látek. A to je jen dobře.

Pokud také přemýšlíte o tom, že do svoji běžné péče zařadíte více přírody, zde máte pár klasických tipů.

 

Přírodní oleje jako blahodárná ingredience

Mezi všestranné nejznámější pomocníčky – oleje patří bezesporu olej kokosový. Ten využijete od zábalu vlasů přes čištění zubů, až po popraskané paty. Je vysoce hydratační, napomáhá hojení ranek a zjemňuje. Vedle něj mají své místo rostlinná másla – bambucké, kakaové, kávové – všechny krásně voní, vyživují pokožku a dobře se vstřebávají.

Jako sérum na podporu růstu řas můžete použít třeba ricinový olej, který řasy vyživí a zregeneruje. Jen dejte pozor na jeho sílu, tělo by vám mohlo zareagovat třeba otokem víčka, proto je lepší jej prvně opatrně odzkoušet a ředit třeba s mandlovým olejem.

 

Péče o pokožku během slunění

A co sluníčko? Výborný je mrkvový olej, který dodá díky karotenoidům pleti tmavší nádech a tím prodlouží opálení. Pokud si jej navíc pořídíte přímo z mrkvových semen, uvádí se, že odpovídá jeho ochrana jako SPF 40! Funguje na principu pomocné vrstvy, kdy pokožce pomůže slunečním paprskům déle odolávat.

 

Sladký peeling

Dalším tipem může být stále oblíbenější cukrový scrub. Můžete si jej koupit, a nebo vyrobit ze surovin ve vaší spíži. Domácí alternativu vytvoříte, když smícháte ½ šálku hnědého cukru, 1 lžíci medu, 1 lžíci mandlového oleje a ¼ lžíce citronové šťávy. Peeling poté naneste na celé tělo, krátce promasírujte a smyjte vlažnou vodou. Prokrví pokožku a odstraní odumřelé buňky.

Nutno také zmínit, že správná cesta začíná uvnitř vašeho těla – to, jak se stravujete, se velmi rychle projeví i navenek, třeba suchými vlasy či nevzhlednými pupínky. Využijte tedy aktuální doby, která je ideální na detoxikaci a kompletně pročistěte svůj organismus. Pomůže to nejen vašemu zdraví, ale i kráse.

A jak pečujete o svoji krásu vy?