Ani v přetrvávajícím chladnějším počasí nezanedbávejte péči o bazénovou vodu

Teploty a celkové počasí v posledních dnech majitelům zahradních bazénů u rodinných domů příliš nepřejí. Ideální teploty pro koupání v bazénech vypadají jinak. Právě proto většina zahradních bazénů v současnosti zůstává ležet ladem a bez využití. Ani v takové situaci byste ale neměli zanedbávat péči o bazénovou vodu a pravidelně kontrolovat její parametry. Teplé dny, kdy bude možné se opět koupat, ještě přijdou. Byla by škoda je nevyužít jen proto, že voda v domácím bazénu nebude připravená.

Alespoň hodnota pH a koncentrace aktivního chloru

Nejdůležitějšími parametry bazénové vody jsou koncentrace aktivního chloru a hodnota pH. Tyto ukazatele byste měli sledovat i v případě, že domácí bazén zrovna využíváte. pH testery a testery koncentrace aktivního chloru byste tedy měli mít vždy po ruce a uvedené parametry kontrolovat alespoň 1x týdně. I bez využívání bazénu ke koupání a vodním radovánkám se kvalita bazénové vody může prudce zhoršit.

Zakrytí bazénu krycí plachtou opravdu pomůže

Pokud z předpovědi počasí víte, že chmurné počasí bude přetrvávat třeba celý týden, je na místě venkovní bazén zakrýt ochrannou krycí plachtou. Použití plachty má pro udržení kvality bazénové vody mnoho výhod. Zabrání prostupu světla, které ke svému životu potřebují bakterie i řasy. Ty se tak nebudou moci množit.

Zabráníte i pronikání nečistot do bazénové vody, včetně kyselých dešťů, které výrazně ovlivňují hodnotu pH. Navíc solární bazénové plachty pomáhají ohřívat bazénovou vodu. Přes den se ohřívá voda mnohem intenzivněji a v noci se teplo z vody tolik neztrácí.

Kvalitní přípravky bazénové chemie jsou základ

Abyste dokázali dlouhodobě udržet vysokou kvalitu bazénové vody, je důležité používat kvalitní a účinné přípravky bazénové chemie, vždy v souladu s návodem a doporučením výrobce. Bazénová chemie PWS je vyvíjená v laboratořích firmy Techneco, dlouholetého specialisty v oboru čištění a úpravy různých druhů vod. V laboratořích společnosti je pečlivě testována účinnost jednotlivých přípravků a stejně pečlivé kontrole podléhá celý výrobní proces od vstupních surovin až po finální produkt, určený koncovému zákazníkovi.

Detailní informace o bazénové chemii PWS najdete na www.eshop.techneco.eu.