Ať žije retro!

Ať už rádi vzpomínáte na doby dávno minulé, milujete staré časy, nápaditý design nebo se jen toužíte odlišit od současného moderního způsobu života, pak vsaďte na retro styl. Tento trend se v poslední době těší velké oblibě, originální kousky z minulosti si čím dál častěji získávají i srdce mladších generací. Pokud nadchly i vás, zařiďte si interiér v tomto duchu. Poradíme vám, jak na to.

 

Buďte kreativní a odvážní

Vsaďte na tradiční materiály, jako je dřevo, mosaz, ale i syntetické materiály jako umakart, chrom či vinyl. Nebojte se být odvážní – syté barvy, nejrůznější vzory a geometrické tvary budou to pravé. Probuďte svou kreativitu, někdy stačí jen pár drobných úprav a trocha fantazie. Šmrnc stěnám dodají elegantní tapety, komiksové obrázky, filmové plakáty, ale také reklamní plechové cedule, které tvořily neodmyslitelnou součást zdí hlavně v Americe. Nezapomínejte ani na designové dekorace, jako jsou plechové krabičky, typické jsou také předměty s metalickým povrchem či stříbrné barvě. A když retro, tak se vším všudy! To se tedy týká i spotřebičů. Na trhu seženete spoustu hezkých replik, které mají oldschoolový vzhled, ale svou funkčností a kvalitou odpovídají těm současným moderním přístojům.

 img

Nezapomeňte na doplňky

K vytvoření pěkného interiéru nepotřebujete originály té doby, sáhnout můžete po věrných kopiích a reprodukcích. Nezapomínejte ani na retro doplňky – čím více dotaženější interiér bude, tím lépe bude působit. Zakomponovat do vašeho interiéru tak můžete starý psací stroj, budíky, lustry, zkrátka cokoli, co najdete na půdě po prarodičích. Doladit celkový vzhled a vykouzlit příjemnou nostalgickou atmosféru pomůže také retro radio. Svůj úkol splní dokonale retro radio RR-29 od společnosti Orava v elegantním dřevěném provedení. To v sobě dokonale kombinuje kvalitní dřevěné ozvučnice s vysoce lesklým stříbrným ovládacím panelem, nechybí designový akcent v podobě stupnice ladění v pronikavé modré barvě.  Zařízení disponuje analogovým AM/FM tunerem s ručičkovým ukazatelem, nechybí USB vstup, zabudovaná je také čtečka SD/MMC karet. Podporuje přehrávání WMA, MP3. Radiové stanice naladíte manuálně velmi jednoduše a rychle, příjem signálu má na starosti teleskopická anténa. Širokopásmový reproduktor zajistí kvalitní reprodukci zvuku.