ZATEPLENÍ RODINNÉHO DOMU! KTERÝ ZE ZPŮSOBŮ JE ÚPLNĚ TEN NEJLEPŠÍ?

Navykli jste si dopřát si ve svém rodinném domě nebo bytě tepelného pohodlí. Co to je? Životní funkce a pochody u člověka jsou omezeny na velmi úzký teplotní rozsah. Je známo, že tepelný komfort každého člověka je dán teplotou okolního vzduchu, ale svůj vliv mají také teplota stěn a okolních předmětů. Rozhodujícím faktorem zůstává pouze teplota. A udržet teplotu v poměrně úzkém rozmezí 20° až 23 stupňů Celsia po celý rok není za všech okolností snadné a již vůbec ne zadarmo.

 

Nejlevnější energie je ta ušetřená

Chceme-li šetřit ekonomické prostředky za vytápění, měli bychom zateplit dům. Tepelná izolace je ochranné opatření směřující k separaci různě teplých prostředí tak, že se ve své podstatě co nejméně ovlivňují. Cílem je snížit celkové náklady na energie, ať už na vytápění nebo na klimatizaci. Pochopitelně není úplně vhodné šetřit „za všech okolností“. Vložené investiční prostředky se musí navrátit na úspoře provozních nákladů v co možná nejkratší době, nejlépe během následujících pěti let.

 

Hlavní rozdíly mezi typy izolací – papírová a stříkaná PUR pena, foukaná minerální.

1)    Celulózové vlákno v podobě opravdu jemných vloček. Vločky jsou mechanicky křehké s vyšší prašností, proti působení vlhkosti odolávají pouze kratší dobu, proto je vhodnější do konstrukcí, kde se izolant prostě nedostane do přímého kontaktu se vzdušnou vlhkostí. Materiál má rovněž sníženou požární odolnost. Aplikuje se pneumatickým foukáním, které se zapomocí hadic dostane do těžko přístupných prostor od výšky 4 cm. Vhodný spíše pro novostavby nebo nenáročné zákazníky, kteří uvítají spíše ne tak vysokou cenu.

2)    Izolant na bázi PUR pěny vzniká smícháním dvou tekutých složek, po jejichž reakci na vzduchu dochází k tzv. expanzi pěny a po jejím zaschnutí vznikne pěnová izolační vrstva. Jde o  materiál vznikající na stavbě typickou chemickou reakcí. Má velice nízkou požární odolnost. Jeho mimořádně kvalitní provedení vyžaduje na rozdíl od předchozích dvou materiálů přímý a otevřený přístup do tohoto izolovaného prostoru. Po aplikaci se musí tvarově poupravit odříznutím nadbytečného množství materiálu. Vhodný je zejména pro novostavby. Jeho životnost v konstrukci není zatím dlouhodobě ověřená (na trhu je teprve jen několik let.) Cenově je ze všech tří srovnávaných materiálů nejdražší.

3)    Minerální vlákno v podobě minerálního granulátu. Na trhu je nejznámější pod svou značkou MAGMARELAX. Charakteristické pro tento izolant jsou pružnost i vysoká požární odolnost, nenasákavost a mimořádně dlouhodobá životnost. Aplikuje se pneumatickým foukáním, které umožnuje za pomocí hadic dostat do hůře dostupných prostor od výšky 4 cm. Vhodný pro rekonstrukce i novostavby. Nabízí 15letou záruku a cenově je v průměru mezi nejlevnější celulózovou izolací a po té nejdražší PUR pěnou. Realizace je hotová za několik málo hodin, bez hluku a nepořádku, za plného provozu domácnosti a návratnost nepřesáhne 5 let. A jaké máte možnosti provedení vy?

 

JAK ZATEPLIT VÁŠ STROP SNADNO, RYCHLE A PŘEDEVŠÍM EFEKTIVNĚ!

Víte o tom, že zateplením stropu můžete ušetřit až 30% nákladů z využité energie. To je výzva a hlavně vás to nebude stát všechny úspory. Představujeme vám velice důmyslný systém MAGMARELAXChytrá technologie zateplení.

Minerální izolace nesoucí název MAGMARELAX® je vytvořena z kvalitních přírodních materiálů, které jsou jasnou zárukou nadstandardních výsledku. Výborně tepelně izoluje, díky nerostnému původu odolává požáru, a to výrazně zlepší požární odolnost rodinného domu. Vzdoruje vlhkosti, hlodavcům a také plísním. Má prodlouženou životnost – záruka až 15 let. Celá realizace trvá jen 3-5 hodin, bez jakéhokoliv hluku a nepořádku, za běžného chodu domácnosti.

Jestliže máte ve stropě jakoukoliv dutinu, můžete bez jakýchkoliv velkých stavebních úprav nafoukat izolaci přímo do ní. Stačí udělat jen několik málo otvorů do podlahy, které se po aplikaci zase uzavřou. Nafoukáním izolace se utěsní i ty nejmenší praskliny a otvory bez výraznějších tepelných mostů, kterými ucházel teplý vzduch z právě vytápěných místností, který představuje až třetinu celkových nákladů. Další alternativou je nafoukání systému MAGMARELAX přímo na vaší podlahu půdy. Tento alternativní způsob se volí jen tam, kde není dutý prostor k dispozici nebo je naopak příliš nízký. Na volnou plochu podlahy půdy se postupně nafouká vrstva minerální vlny o síle 20 až 30 cm. Tato vrstva již velice dobře tepelně izoluje a zároveň ji lze pořídit za rozumnou cenu. Poměr ceny a úspory nákladů za topení zde vychází úplně ze všeho nejlépe. Nevýhodou však je, že půda není jinak pro tyto účely využitelná.

 

Do třetice nabízíme tzv. Stropní systém MAGMARELAX.

Stropní systém MAGMARELAX® vytvoří  velmi lehkou, přesnou, variabilní, vysoce únosnou, ekonomicky nenáročnou a přesto i moderní, ekologickou a krásnou podlahu, kterou lze zaizolovat. Jedná se o důmyslnou konstrukci z OSB desek a dalších jednotlivých doplňků pro zajištění 100% funkčnosti izolace a především podlahy. Konstrukce se předem připraví a následně se vzniklé dutiny zafoukají touto minerální izolací MAGMARELAX®. Dům tak nezatěžujete pokládáním zbytečně těžkých izolačních desek a betonovou podlahou.

 

Čím dříve s úsprami začnete, tím dříve sami ušetříte

Není nač čekat, je zapotřebí začít opravdu rychle jednat. Navštivte ještě dnes internetové stránky www.mojeizolace.cz a nezávazně se informujte. Určitě se vám toto snažení vyplatí. Nebo využijte bezplatnou telefonickou linku 800 100 533, kde vám se vším poradí.