Auta na leasing se stále častěji pořizují formou operativního leasingu

Vztah lidí k automobilu jako k majetku se mění. Většina z nás jej již netouží vlastnit. Uvědomili jsme si, že jsou to jen starosti navíc, o které nestojíme. Auto není dům na celý život, a tak nám za tu vynaloženou námahu nestojí. Proto si jej i jako soukromé osoby stále častěji pořizujeme formou služby, tedy na operativní leasing.

 

Zájem o operativní leasing roste u firem i soukromých osob

Pokud jde o pohled firem, ten se změnil již dávno a vypovídají o tom i čísla. Operativní leasing se na celkových počtech pořízených firemních automobilů podílí již více než z 50 %. Skvěle se uplatní jako odpis v účetnictví, není zapotřebí žádná akontace při pořizování vozidla, poruchy, opravy i údržby řeší leasingová společnosti prostřednictvím svých servisů. Tento systém vyhovuje jak drobným živnostníkům, tak větším firmám. Vyhnou se nečekaným výdajům za opravy, auto je vždy 100% provozuschopné, každý měsíc jsou naprosto jasné náklady.

Výrazně se mění situace i u soukromých osob. Ze všech nových leasingových smluv a spotřebitelských úvěrů na automobil tvoří operativní leasing již třetinu uzavřených smluv a prudký je zejména meziroční nárůst. Ten podle České leasingové a finanční asociace činil mezi roky 2017 a 2018 celkem 13,7 % (číslo zveřejnil iDnes).

 

Firmy se však v nabídkách nezastavily a vznikl i vyšší level operativního leasingu

Operační leasing Driveto totiž umožnil zkrátit dobu trvání smlouvy operativního leasingu. Klasický operativní leasing nabídl s klubovými bonusy tzv. Driveto Klubu. Jaké jsou jeho výhody?

Možná jste nevěděli, že na auto na operativní leasing si někdy počkáte i pár týdnů. U Driveto klubu jezdíte do třech dnů. K vyřízení nejsou nutné žádné nadbytečné dokumenty, Vystačíte si s dvěma běžnými doklady totožnosti. Největší výhodou je, že můžete auto kdykoliv vrátit a smlouvu ukončit, nebo si vybrat jiné auto. Je to vlastně dlouhodobý pronájem automobilu zcela bez závazků. Získání služby je podmíněno pouhým vstupním nevratným poplatkem.

Operativní leasing Driveto bez závazků je službou pro úspěšné lidi, jenž si nepotrpí na vlastnictví automobilu, ale hledají službu, která jim jej umožní užívat. Žijí dynamický život, který se mnohdy ze dne na den mění. Dlouhodobý pracovní odjezd do zahraničí, získání služebního automobilu i k soukromému použití, potřeba jiného, třeba reprezentativnějšího vozidla – to je jen pár důvodů, proč se rozhodnout pro Driveto Klub s výhodami navíc.

 

Jaké automobily jsou na operativní leasing nejoblíbenější?

Mezi značkami figuruje především Volkswagen. Hitem je VW Tiguan Maraton edition a VW Passat Variant Highline R-paket. Nezaostává ani značka Škoda. Zájem je o Škoda Karoq Style (automat), Škoda Superb Style Plus a Škoda Kodiaq Ambition Plus (automat). Tyto oblíbené modely vozů má Driveto nachystány skladem.