Chcete pro svého psa to nejlepší?

Pro své čtyřnohé parťáky bychom chtěli to nejlepší krmivo i vše ostatní, aby se měli dobře a byli ve skvělé kondici. Jak ale poznat kvalitní granule?

Mnoho chovatelů a majitelů psů si stále není jisto s tím, jaké granule pro své čtyřnohé miláčky zvolit. Na trhu je mnoho značek, z nichž některé mají dokonalé reklamy, ale složení není nijak valné kvality. Ideální tak je vybírat kvalitní granule, řídit se jejich složením a volit ty s vysokým obsahem masa a dalších složek. Zajímat bychom se tedy měli i o obsah minerálů, vitamínů a také další doplňky složení, jako jsou ovoce, zelenina nebo bylinky. Mezi oblíbené patří italské granule Natural & Delicious, které nabízí různé příchuti, protože psi mohou být občas mlsní a také mají různé nároky na chuť. U granulí N&D tak mají psi i jejich páníčci na výběr z široké nabídky různých druhů, protože nejsou směsicí všeho možného pro univerzálního psa, ale jsou rozděleny do několika kategorií a jejich výživová hodnota je tak lepší a cílenější. Pro opravdové mlsouny je určena příchuť s kuřecím masem a granátovým jablkem, ve kterých pes dostane vysoký obsah minerálů, vitamínů i bílkovin.

Aby byl náš pes ve skvělé kondici, musí mít i kvalitní krmivo. Mnoho různých granulí na trhu obsahuje špatně stravitelné složky, které jsou pro trávení psa nevhodné a mohou vznikat různé zdravotní komplikace jako je plynatost nebo průjem. Granule N&D jsou holistické, tedy čistě přírodní, bez obilovin a mouky a pes je jednoduše stráví bez jakýchkoliv zdravotních následků. Při výběru krmiva ale myslete i na stáří vašeho psa a jeho aktivity a denní režim. Mladý aktivní pes, se kterým děláte některý psí sport, bude potřebovat jiný typ granulí než psí senior, který většinu dne prospí.

Strava může ovlivnit zdraví psa i jeho výkonnost při aktivitách. Mnoho informací i inspiraci najdete na webu www.infopes.cz a to včetně tipů na společnou zábavu, čas pro hru nebo učení.