Bazary stavebních strojů – jak poznat ty dobré?

Mezi bazary stavebních strojů je spousta nekvalitních firem. Ohlídejte si proto základní kritéria, kterými se řídit při výběru bazarových stavebních strojů.

 

Dobrý bazar stavebních strojů? Přiveze i odveze Váš stroj.

Až budete přemýšlet do jakého bazaru zajet osobně, určitě si vyberte takový, který má krom e-shopu také možnost předvedení stroje. Tak si můžete stroj vyzkoušet a nespálíte se náhlou koupí na internetu. Jedině dobrý bazar stavebních strojů nabízí fyzické prohlédnutí stoje. Zárukou kvality bývá také služba, kdy vám bazar doveze zakoupený stroj až na místo Vašeho určení. Pokud navíc potřebujete prodat svůj stávající stroj, bazar ho vykoupí a na své náklady odveze.

 

Použité stavební stroje a náhradní díly

Použité stavební stroje, mechanizace a náhradní díly byste měli koupit v takových bazarech, které spolupracují s leasingovými partnery. V případě větší koupě tak budete chráněni a můžete si částku za stroj rozdělit do více splátek. Dobré bazary pak nabízejí i použité náhradní díly, lopaty, paletizační vidle a podobně. Mezi stroji jako jsou například použité smykové nakladače či vibrační technika NTC byste si měli v bazaru být schopni také obstarat například pneumatiky.

 

Bazar, který stavební stroje také sám vykoupí

Nejlepší bazar stavební stroje nejen prodává, ale i vykupuje. Pokud máte techniku, kterou již nebudete používat, profesionální bazar od vás stroj odkoupí a na své náklady odveze. Vy si tak můžete vybrat novější stroj, který vám opět dovezou až domů a nemusíte se starat o dopravu techniky. Nezapomeňte si při koupi požádat o předvedení vámi zvoleného stavebního stroje, případně si ho sami také vyzkoušet.

Profi bazary jsou mnohdy lepší volbou než koupě nového stroje, který přeplácíte jen proto, že je nový. U strojů není důležitý vzhled, ale funkčnost.