Bazény a sauny

V tomto článku si řekneme pár zajímavých tipů na nový bazén a saunu.

 

 

 

Nadzemní bazény

Začněme u bazénů, které si může pořídit každý, kdo má trochu volného místa na zahradě. Projdeme si některé typy nadzemních bazénů, které jsou v poslední době velmi žádané, neboť jsou dostupné de facto pro každého. Montáž nadzemních bazénů je totiž velmi jednoduchá. Nadzemní bazén je také velice pružný, takže je ideální pro rodiny s malými dětmi. Většina těchto bazénů má kruhový tvar a prodávají se od 2,44 průměru do 4,57 metrů.

Sezónní nadzemní bazény

Věnovat svou pozornost budeme sezónním bazénům, které se na konci léta musí uklidit. Tyto sezónní bazény nejsou opravdu velmi náročné, takže vyžadují minimum starostí. Pokud si takový bazén na svou zahradu pořídíte, dáte ho do kupy za několik minut.

Kam situovat nadzemní bazén

Poté, co jste si nadzemní sezónní bazén koupili, byste měli pořádně zvážit, kam ho položit. Bazén je zejména vhodné položit na zcela rovnou plochu, která bude dopředu zbavena travních drnů. Rozhodně nestavějte bazén na štěrk nebo na asfalt. Pod bazén si dejte originální bazénovou podložku, která zamezí poničení bazénové fólie. Pod bazén určitě nedávejte jiné textilie, které mohou pod bazénem velmi rychle zplesnivět.

Nafukovací bazény

Nafukovací bazény jsou další alternativou pro vaši zahradu. Nafukovací bazény jsou zejména vhodné pro velmi malé děti, které nepotřebují příliš velký ani hluboký bazén. Nafukovací bazény jsou vyrobeny z dostatečně kvalitního a především bezpečného materiálu. Díky své velikosti je můžete velmi snadno a bez námahy přenášet z jednoho místa zahrady do druhého. Nafukovací bazén velmi jednoduše nafouknete svými ústy nebo menší pumpičkou. Po letní sezóně se dá velmi prakticky skladovat, neboť nezabere příliš mnoho místa. V případě proděravění není problém takový bazén zalepit, takže může fungovat klidně dále. Nafukovací bazény jsou nejenom nenáročné na údržbu, ale pořídíte je také za příznivou cenu, takže nákup nafukovacího bazénu zcela určitě nezruinuje váš letní domácí rozpočet.

Široký výběr bazénů naleznete zde

Sauny

Nyní se podívejme na několik zajímavých tipů na domácí rodinnou saunu.

Infrasauny

Pokud nechcete navštěvovat městské sauny, máme pro Vás tip v podobě takzvané infrasauny. Infrasauna je v podstatě dřevěná kabinka, ve které jsou nainstalované infrapanely, které příjemným způsobem působí na Váš organismus. Díky infrapanelům dochází k vlídnému prohřívání lidského těla, takže pobyt v infrasauně je velmi příjemný a osvěžující. Infrasauna není velká, takže si ji bez problémů můžete pořídit do menších bytových prostor. Infrasauna rovněž příliš nezatěžuje lidský organismus.
Infrasauna má ještě mnohé další velmi kladné a příznivé důsledky na lidské zdraví. Pobyt v infrasauně snižuje především bolesti, uvolňuje ztuhlé svaly, odplavuje z těla škodlivé látky, zvyšuje průtok krve a má příznivý vliv na celkové duševní zdraví člověka. Díky krátkým pobytům v infrasauně se rovněž zbavíte podráždění a stresu.

 

Finská sauna

Dalším tipem sauny je takzvaná finská sauna. Finskou saunu si taktéž můžete pořídit do svého domu. Finská sauna je zejména výhodná v tom, že si v této sauně můžete zvýšit vlhkost vzduchu. Většina finských saun je vyrobena z velmi kvalitního dřeva. Na dnešním trhu jsou k dispozici například finské sauny ze severského smrku, topolu, abachi nebo kanadského cedru. Sauny z topolu a abachi jsou bez suků a nepálivé. Cedr kanadský je pro změnu extremně odolný proti vlhkosti. Nejčastěji používaným dřevem je však severský smrk, který se dá použít jak pro vnitřní tak i pro vnější obklad sauny. Finské sauny se prodávají rohové nebo obdélníkové. Jsou však také firmy, které vám finskou saunu udělají na míru zcela podle Vašich představ a požadavků.

Sauny pro domácí použití vám přináší eshop Alexasauna.cz