banner-energy-bull-12v-60ah-c20-95501-original

Trakční baterie, řešení pro časté a hluboké vybíjení

Sháníte nějakou baterii, která vydrží opravdu mnoho hlubokých vybití? Trakční baterie Vám vytrhne trn z paty! Speciální trakční baterie jsou přímo navržené pro hluboké vybití a mnohem méně podléhají možnému opotřebení elektrod při vybíjení a nabíjení, jako je tomu u klasických baterií. Jejich tlusté elektrody sice nejsou schopny dodat velký startovací proud, jak tomu je u startovací baterie, ale zato vydrží časté a hluboké vybíjení.

 

 

 

Kde lze trakční baterie použít?

Trakční baterie jsou vhodné všude, kde se nahromaděná energie odčerpává pomalu a většinou až do úplného vybití. Pořízení trakční baterie se tak vyplatí především ve fotovoltaických systémech, golfových vozítkách, u manipulační techniky, elektrických automobilů, pouťových atrakcí nebo lodích na elektrický pohon. Kvalitní trakční baterie lze použít také jako zdroj proudu pro rekreační chaty nebo Vaše obytné přívěsy atd.

 

banner-energy-bull-12v-60ah-c20-95501-original

 

U trakčních baterií můžete vybírat ze tří základních skupin

Obecně lze trakční baterie rozdělit do tří základních skupin, a to na zaplavené trakční baterie, trakční baterie typu AGM a trakční baterie GEL. Zaplavené trakční baterie jsou variantou s kapalným elektrolytem (roztok kyseliny sírové a vody) a jsou vhodné všude, kde není překážkou případné nebezpečí úniku kyseliny. Tento typ baterií je sice méně výkonný, ale zase nejodolnější a některé lze doplňovat destilovanou vodou.

 

banner-energy-bull-12v-72ah-c20-95551-leva-original

 

U baterií typu AGM je elektrolyt nasáknutý ve skelném rounu, a díky tomu jsou výkonnější, ale náchylnější na přebíjení. Poslední typ trakčních baterií, GEL, je nejvýkonnějším typem s nejdelší životností, ale naproti tomu zase nejchoulostivější. Platí zde pravidlo plně nabíjet, ale nepřebíjet a to zvládne každý automat za pár korun.

Vybrali jste si již vhodnou trakční baterii, ale nevíte, kde ji pořídit? Navštivte stránky www.otos.cz, kde naleznete největší sortiment kvalitních trakčních baterií na celém trhu za skvělé ceny!