Britská kočka s modrou krví

Britské kočky jsou ojedinělé a velice uznávané mezi chovateli. Řadí se mezi klenoty a to především díky jejich specifickému zbarvení, které je ve skutečnosti šedivé, ale s odleskem mají modravý nádech. Druhou jejich předností je jejich čumák, který mají širší a jakoby zaražený. Již v historii ale o toto plemeno, především na britských ostrovech, byl zájem a jeho popularita neskutečně rostla. I z toho důvodu se tvrdí, že mají modrou krev, protože jeden čas byly v hojném počtu i v královském paláci.

 

Často slintají

Většina koček toho plemene trpí občasným slintáním a děje se tak v momentě, kdy jsou nadmíru spokojené. Podle některých chovatelů tím zkrátka dokazují pouze svou silnou oddanost vůči svému majiteli, na kterých nejsou přímo zcela závislé, ale ani nejsou úplně samotářské. Tento jev se nedá nikterak ovlivnit, ale zase to není ani důvod k panice. Slintání neprobíhá často a už vůbec ne pravidelně. Zkrátka pokud k tomuto dojde, u mnohých chovatelů k tomu ani nedochází, můžete být šťastní, že k vám britská kočka s modrou krví chová tolik lásky.

 

Aktivní cvalíček

Celkově je jejich postava spíše zavalitá a hezky podsaditá. Mají menší nohy, přesto to není žádnou překážku v jejich chůzi či běhu. Naopak je to při lovu značnou výhodou. Mají vysokou aerodynamiku, umí vysoko, a i dalece skákat. Jsou tak špičkovými lovci. Podobnými vlastnostmi se například může chlubit i kočičí plemeno Burmila, které má naprosto atletickou postavu včetně delších končetin a kratšího ocasu. Ale pokud někdo vlastní tuto kočku, střeží jí jako oko v hlavě, je tedy i přes své lovecké pudy více využívána k výstavám, což zvíře ocení, ale rozhodně neuděláte špatně, pokud ho budete pouštět ven.

 

Duší koťátko

Britské kočky jsou nejen inteligentní, disciplinované a skvělí lovci, ale i věčnými koťátky, kteří si se svým páníčkem, ale i bez něj velice rádi hrají. Je tedy dobré jim jejich prostředí přizpůsobit a nejvhodnější je jim ho rozdělit na dvě zóny: zóna na hraní a zóna na odpočinek. Pokud jsou zóny blízko u sebe, kočička toho bude často využívat, protože po hraní si automaticky lehne. Tyto kočky, a na to je dobré myslet, poměrně často spí. I proto je důležité jim vybrat pohodlné pelíšky, ideální jsou vyvýšená škrabadla s odpočívadly, která najdete na www.mujmazlik.cz.