Polovina léta je tu! Ideální čas na to začít přemýšlet, jak v zimě ušetřit za vytápění!

Většina majitelů starších rodinných domů se v současné době snaží maximálně využít teplého počasí. Horké letní dny trávíme na zahradním posezení nebo v bazénu. Celý den jsou okna dokořán a předpověď hlásí ještě velké množství teplých dnů. Nenechte se ale unést počasím. Polovina léty je totiž ideální dobou, kdy začít řešit problémy s vytápěním v zimě. Především s tím, jak v zimě zabránit tepelným ztrátám.

Podívejte se na účty, kolik jste za loňskou zimu protopili

Jednou z variant, jak se donutit i v létě přemýšlet nad úsporami v zimě, je nahlédnutí do rodinného účetnictví. A tam možná zjistíte, že za vytápění začínáte rok od roku platit vyšší částku. A nejedná se o částku pár korun, ale pár tisíc. A přitom i s pár jednoduchými stavebními kroky by mohla být částka zaplacená za vytápění podstatně nižší. Stačí vybrat správnou technologii. Právě proto je vhodné začít přemýšlet teď, abyste na případné rozhodnutí měli dost času a nejednali jste ukvapeně.

Přidáme TIP, jak ušetřit až 30% výdajů za vytápění

Průměrné roční výdaje za vytápění staršího rodinného domu mohou překonat i 30 000Kč za jedinou sezonu. To rozhodně není zanedbatelná suma. Naštěstí však existují metody a technologie, díky kterým se dá z této sumy ušetřit až 30%. Nejedná se o zateplení fasády ani o výměnu oken v celém domě, ale o levnější činnost, která dosahuje srovnatelných nebo vyšších účinků. Konkrétně se jedná o zateplení podlah na půdě foukanou minerální izolací.

Proč na půdě a proč foukanou minerální izolací?

Zateplení půdy je při boji s úniky tepla logickým krokem. Teplý vzduch stoupá vzhůru a když není půda zateplená, uniká z místnosti téměř bez užitku. A proč využít foukanou minerální izolaci? Foukané izolace dokáží vytvořit na jakékoliv půdě souvislou vrstvu izolačního materiálu bez mezer, kterými by mohlo teplo unikat. Navíc může být hotovo již za 3 hodiny bez nepořádku a bez starostí. Mezi nejefektivnější foukané minerální izolace na našem i evropském trhu se řadí Magmarelax.

Více o této izolaci a technologiích zateplení můžete najít na www.magmarelax.cz.