Proč jsou granule pro psy nejlepší a jaké vybrat?

Velcí i malí psi jsou velmi citlivá stvoření, která ke spokojenému životu potřebují především vyváženou stravu. Jestliže i vy patříte mezi nezodpovědné chovatele, kteří psa „ládují“ běžnou lidskou stravou, rychle od tohoto jednání upusťte. Neděláte nic jiného, než to, že vašeho psího společníka zabíjíte. Jestliže chcete psovi poskytnout to nejlepší, vsaďte na granule. V čem jsou jejich výhody a jak poznáte ty opravdu kvalitní?

Granule mají výhod hned několik

Granule jsou hned z několika důvodů pro psy optimální stravou. První důvod je ten, že pokud se jedná o skutečně kvalitní značku, mohou granule psovi poskytnout všechny potřebné živiny jako jsou minerály, vitamíny, aminokyseliny, bílkoviny a další. Výborné jsou i z toho důvodu, že je možné s nimi přesně nastavit ideální dávku, kterou pes potřebuje. Lehce se skladují, nezapáchají a pravda je, že dokonce pomáhají udržovat zdravé zuby. Jsou totiž tvrdší, takže při jejich konzumaci si pes masíruje dásně i odstraňuje plak ze zubů. Výhodou také je, že je možné koupit speciální granule například pro obézní psy, pro štěňata, psí seniory apod.

Je třeba si dát pozor na složení

Při jejich výběru je třeba věnovat velkou pozornost složení. Největší podíl v obsahu musí mít maso případně masová moučka. Dobré granule by měly obsahovat také ovoce a zeleninu. Obsah jednotlivých složek je na granulích udáván sestupně. Pokud není na prvním místě maso, pravděpodobně se nejedná o kvalitu! Pokud vyberte správně, stanou se granule i pro vašeho psa plnohodnotným krmivem, které ho udrží v optimální kondici.

TIP – lahůdka v podobě Taste of the Wild

Mezi nejlepší granule současné doby se řadí ty od amerického výrobce Taste of the Wild. Od ostatních se liší složením, které je maximálně přizpůsobeno psím potřebám. Granule Taste of the Wild obsahují například maso z bizona, srnky, kachny, křepelky, jehňate, lososa, krůty či maso kuřecí kuřata, které je doplněno dalšími surovinami tak, aby bylo psovi dopřáno to nejlepší. Ve složen těchto granulí se nachází například bylinky, sladké brambory, borůvky, maliny, rajčata aj.