Čas Vánoc – čas pomáhat

Předvánoční čas je pro nás v poslední době plný jedinečné sváteční atmosféry ale i divokého shonu. O to důležitější a vzácnější je umět si vyšetřit chvilku času na dobrou věc. Proto se Kärcher v letošním adventním období rozhodl podpořit jedinečný projekt Prahy 7 určený pro lidi v tíživé životní situaci.

Dobře fungující společnost se pozná především podle toho, zda dokáže lidem efektivně zajistit práci. Žádná práce není podřadná, proto je třeba dbát i o ta nejvšednější zaměstnání. Cílem projektu Prahy 7 jsou nejen čistší ulice, ale také příjemnější a snazší práce uklízečů, kteří prostřednictvím programu práce pro radnici Prahy 7 usilují o návrat do běžného života. Velmi často jde o lidi v těžké životní situaci, kterým reálně hrozí i ztráta domova.

„Jsou mezi nimi klienti úřadu práce, lidé z ubytoven či kupříkladu osoby po výkonu trestu – ti všichni dlouhodobě jen velmi obtížně shánějí zaměstnání, z čehož plyne riziko prohlubování jejich životní krize. Řekli jsme si, že nejlepší způsob, jak těmto lidem pomoct, je dát jim práci. Pokud o tuto pomoc stojí, dostanou šanci znovu se postavit na nohy,“ uvádí starosta Prahy 7 Jan Čižinský (PRAHA 7 SOBĚ).

uklid_chodniku_upravene_14122016_3

Společnost Kärcher se rozhodla tento projekt podpořit a dodala pracovníkům pět ručně vedených zametacích strojů, které úklid Prahy 7 zrychlí a zefektivní. Uklízečům pomohou nejenom na těžce dostupných místech ale také na nově opravených chodnících, které vyžadují šetrné zacházení.

Velkou pomoc budou znamenat i během nadcházejících zimních mrazů, které běžným úklidovým strojům s vodou zamrzající v tryskách příliš nepřejí. Použití zametacích strojů je také mnohem rychlejší a pohodlnější než běžně používaný úklid s koštětem.

Predani Karcher_Praha 7 starosta Cizinsky_Karcher pani Skutilova_outdoor_zoom

„Všimli jsme si tohoto projektu a hned jsme se rozhodli jej podpořit. Nejenže přinese čistší chodníky, ale pomůže i lidem, kteří se rozhodli vzít svůj život konečně do svých rukou. Zaslouží si proto nejen náš respekt a uznání, ale i něco, co zefektivní a ulehčí jejich práci. Nové čisticí stroje Kärcher jsou určené pro jednoduché čištění ulic a chodníků. Úklid je díky nim až šestkrát rychlejší a bez zbytečného víření prachu,“ říká Milada Skutilová, jednatelka společnosti Kärcher ČR, která radnici Prahy 7 stroje věnovala.

uklid_chodniku_upravene_14122016_2

Projekt ručního úklidu chodníků odstartoval na Praze 7 v jarních měsících roku 2016. je unikátní tím, že každá lokalita v obvodu má svého vlastního uklízeče, kterého místní obyvatelé dobře znají a mohou ho upozornit na nedostatky ve svém okolí. Základní myšlenkou projektu je také to, že pokud lidé znají člověka, který po nich blízkosti domova uklízí, nebudou mu chtít zbytečně přidělávat práci.

„Zametání ulic je náročné a vyčerpávající. Vítáme proto jakoukoli pomoc, která našim uklízečům jejich práci usnadní. Chtěl bych poděkovat společnosti Kärcher za jejich štědrý dar,“ dodává starosta Čižinský.

Kärcher zároveň všem lidem ukázal, že i v předvánočním shonu je možné udělat si čas a podpořit dobrou věc. A to je koneckonců tím pravým a původním smyslem našich nejoblíbenějších svátků.