Na Špičáku se bude lyžovat za ceny vedlejší sezony až do 23. prosince  

Železná Ruda/Špičák 15. prosince 2016. Setrvalý stav co do počtu otevřených sjezdovek a prodloužení termínu, do kdy se dá lyžovat za ceny vedlejší sezony. Taková je aktuální situace v největším šumavském středisku Plzeňského kraje – Ski&Bike Špičák.

„ Rozhodli jsme prodloužit dobu trvání ceníku vedlejší sezony až do pátku 23.prosince. Do té doby bychom chtěli, pokud nám to podmínky dovolí (nebo napadne přírodní sníh), vysněžit a otevřít další části areálu,“ říká provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík. Celodenní skipas pro dospělého tak i nadále stojí 490 korun,  425 korun pro mládež 15-18 let, 1180 korun rodinná – neomezený počet dětí do 14 let zdarma, platí jen dospělí, a 345 korun děti do 14 let.

Na dvou v současnosti otevřených sjezdovkách nyní leží mezi 30 – 10 cm technického sněhu. Jedna je cca 1,5 km dlouhá, sportovně laděná v kombinaci horního úseku sjezdovky č.3 Slalomové a dolní části č.2 U zalomeného. Druhá pak rodinná Spodní Šance v celé délce 600 metrů. Na Spodní Šanci se koná večerní lyžování každou středu, pátek a sobotu od 18,30 hodin. Během týdne už na Špičák zavítaly i první školní lyžařské kurzy.

Ski&Bike Špičák: 8,5 kilometrů sjezdovek, 88 % zasněžováno technickým sněhem. Celkem 5 hlavních: černá – Šance (nejprudší v ČR), červené – U Zalomeného, Slalomová, modré – Spodní Šance,Turistická, Freestyle Area – Lubák, dětský areál a hřiště pod hotelem Sirotek. Přepravu zajišťuje čtyřsedačková lanovka (2400 osob/hodina, délka 1272 m) a 10 dalších vleků s celkovou kapacitou 7550 osob/hodina. Pro běžkaře vlastní okruh a desítky kilometrů upravovaných tratí v okolí.

Společný skipas Železnorudska pro areály Ski&Bike Špičák, Nad Nádražím a Belveder.