Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy. Proč je pít?

Možná i pro vás je obtížné sníst každý den hned několik kusů ovoce a zeleniny, jak nám radí výživoví poradci. Proto by pro vás mohlo být dobrým řešením pořízení odšťavňovače, se kterým si můžete doma vytvořit různé zdravé kombinace ovocných i zeleninových šťáv, které budou odpovídat vašim chutím a obohatí vaše tělo o důležité vitamíny. Čím vším nám ale budou ještě prospěšné?

 

1. Rychlý zdroj vitaminů

Díky tomu, že jsou ovocné šťávy čerstvě vylisovány, stávají se pro naše tělo tím nejlépe stravitelným a nejrychlejším zdrojem vitaminů, kterých si může tělo vzít až 4x více, než je tomu u ovoce a zeleniny vcelku. Vstřebávání vitaminů navíc probíhá velmi rychle. Pokud jste tedy nachlazení nebo potřebujete nějakou vitaminovou bombu, čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny jsou skvělou volbou.

 

2. Skvělý povzbuzovač

Jste každé ráno unavení, nemáte dobrou náladu a potřebovali byste povzbudit? Pak si namixujte čerstvou šťávu nebo z ovoce, která vás dokáže osvěžit a nakopnout! K tomu můžete využít suroviny, jako jsou pomeranče, limety, citrony nebo jahody v kombinaci s malinami, ostružinami, hruškou či jablíčkem. K takovému mixu můžete přidat i okurku nebo špenát a skvělý ranní mix je na světě!

 

3. Mix chutí pro celou rodinu

Ovocné a zeleninové čerstvé šťávy mají tu výhodu, že je může pít kdokoliv. Připravte proto pro sebe i pro celou vaši rodinu mix přesně podle vašich chutí. Pro děti je výroba šťávy zábava, nechte je, aby si sami vybrali jejich oblíbenou šťávu, která jim dodá vitaminy a minerály, které tolik potřebují.

4. Zpestření stravy

Náš jídelníček je mnohdy chudý na pestrou stravu. Smažené pokrmy, sladkosti, tučné produkty. Mnoho z nich navíc obsahuje tzv. prázdné kalorie, což znamená, že mají vysoký glykemický index, ale téměř žádné výživné látky. Pokud se vám zdá, že je váš jídelníček málo pestrý na ovoce a zeleninu, zkuste jej obohatit o čerstvé šťávy!

Abyste si mohli doma vytvářet vlastní čerstvé džusy, budete k tomu potřebovat kvalitní odšťavňovač. Mezi kvalitní odšťavňovače určitě patří šnekový odšťavňovač Orava OS-149, který se velmi snadno používá. Tento nízkootáčkový odšťavňovač nabízí jedinečný a precizní způsob odšťavňování, který z ovoce i zeleniny získá maximum nutričních hodnot i chuti. Šnekový odšťavňovač Orava OS-149 nabízí větší výtěžnost šťávy z ovoce a zeleniny než běžné odšťavňovače. V balení naleznete také dvě nádoby o objemu 900 ml na šťávu a na dřeň. Odšťavňovač Orava se velmi snadno čistí, má tichý chod a je skvělý také jako dárek pro vaši maminku nebo kamarádku, která si hlídá jídelníček.

Líbí se vám odšťavňovač Orava? Může být váš na www.orava.cz za 2 879 Kč.