Chcete efektivně zateplit strop rodinného domu, jen nemůžete vybrat ten správný materiál?

Chcete zvýšit izolační schopnosti svého rodinného domu? Zateplení stropů se řadí mezi nejefektivnější metody snížení tepelných ztrát. Hledáte stále ne tak nákladný a přitom efektivní způsob? Ohřátý vzduch má nižší hmotnost a tedy přirozenou tendenci stoupat vzhůru. Pokud zateplíte stropy, vzduch nebude moci z interiéru unikat a v místnosti vydrží mnohem déle. Navíc napomáhá i v letních měsících, kdy zase brání přehřívání interiéru a zlepšuje klima. Ovšem jen v případě, že vyberete ten správný materiál.

 

Rozdíly jsou až překvapivě veliké

Vybrat ten správný druh zateplení a technologii aplikace nemusí být tak jednoduché. Materiálů je nabízeno totiž několik. Liší se hned v několika zásadních ohledech. U materiálu pro zateplení půd je samozřejmě nutné hledět na tepelně-izolační hodnoty daného materiálu. To ale není vše. Důležitý je i jeho tvar, schopnost přizpůsobit se náročnému a členitému terénu a také rychlost a přesnost aplikace. Nejznámějším druhem jsou deskové materiály, které se ale na půdy a stropy hodí nejméně. Na složitě přístupných střechách je velké riziko, že při pokládce zůstanou mezi jednotlivými deskami tepelné mosty.

 

Jaký materiál je „ Ten pravý“?

Pokud se zaměříme na technologii aplikace izolačního materiálu na půdu, dosahuje nejlepších výsledků zejména foukaná izolace. Foukaná izolace totiž na každé půdě vytvoří souvislou vrstvu izolačního materiálu, bez tepelných mostů a to i v případě, že jsou některá místa na střeše špatné přístupná nebo konstrukčně složitá. Materiál je na střechu dopravován hydraulicky, pomocí hadice přímo z nákladního automobilu.

 

Nakonec si představíme jeden typ

Nakonec si představíme jeden z nejefektivnějších druhů foukaných izolací na našem trhu. Konkrétně se jedná o foukanou izolaci Magmarelax. Izolace Magmarelax je minerální foukaná izolace. buď vyvíjená na bázi skelných vláken, nebo čediče. Tepelně-izolační hodnoty izolace jsou na vysoké úrovni kvality, stejně jako odolnost proti vlhku, plísni, ohni nebo slehnutí materiálu.

Jestli se chcete dozvědět o foukané minerální izolaci Magmarelax detailní informace, stačí navřít www.magmarelax.cz.