Chcete se vyspat dorůžova? Investujte do kvalitní matrace!

Zatímco pro někoho je zdravý spánek každodenním chlebem, pro jiného je to nedosažitelný sen. Možná i vy tajně sníte o poklidném snění a nocích, během kterých se několikrát nevzbudíte a nebudete se snažit dlouhé hodiny najít vhodnou polohu. Ptáte se sami sebe, zatímco uprostřed noci hledíte do tmavého stropu, proč nemůžete spát? Lámete si hlavu nad tím, proč se jiní ráno probouzí s dobrou náladou, kdežto vás ovládá rozmrzelost? Víme, jak se vyspat dorůžova!

 

Kvalitní matrace = kvalitní spánek

Pokud nemůžete spát, často se budíte, hledáte pohodlnou polohu nebo se na pokraji zoufalství snažíte počítat pomyslné ovečky, zkuste se zamyslet nad tím, zda spíte na kvalitní matraci. Mnoho lidí této části postele nevěnuje příliš pozornosti – a to je chyba. Jen správná kombinace roštu a matrace vám zajistí kvalitní a ničím nerušený spánek.

Podle čeho vybírat?

Dospěli jste k názoru, že vaše stávající matrace nestojí za nic? Chystáte se investovat do nové, ale nejste si jisti výběrem? Novou matraci vybírejte podle několika kritérií: typu, tvrdosti a rozměru. Co se týče typu matrace, rozhodně je z čeho vybírat. Mezi nejoblíbenější matrace patří pružinové, zdravotní, z líné či studené pěny, latexové nebo gumové. U tvrdosti matrace berte v potaz nejen své potřeby, ale i zdravotní stav – potažmo i váhu. Nejměkčí matrace jsou vhodné pro hubené lidi, nejtvrdší naopak pro ty, jež mají vyšší tělesnou hmotnost. A rozměr? Ten záleží čistě na vašich preferencích – jen vám doporučujeme počítat vždy s rezervou, vybírejte proto matraci o 25-30 cm delší.

Kolik je potřeba investovat, abyste se dobře vyspali?

Ať už kupujeme cokoli nového, řešíme samozřejmě i cenu. Pokud se ptáte, kolik musíte utratit za matraci, abyste měli jistotu, že se dobře vyspíte, pak pro vás máme odpověď: cena závisí na kvalitě matrace. Mnohdy i matrace za hubičku slibují maximální komfort – stačí jen sledovat akční nabídky. Ne vždy je všechno o penězích.