Chcete získat nový výrobek? Kupte s námi zavedenou firmu.

Získání nového výrobku, nové technologie nebo nového článku pro kompletaci investičních celků je jistě možné mnoha způsoby. Akvizice nové firmy je přitom jednou z rychlých a málo rizikových možností. Koupí zavedeného podniku získá investor nejen výrobek a výrobní technologii, ale i trh a zákazníky.

Před několika měsíci nás pověřil německý majitel, abychom mu pomohli najít nástupce. Byl již v pokročilém věku a chtěl ve své zavedené firmě s mnohaletou tradicí již jenom pomáhat novému vlastníkovi, pokud si to bude přát.

Oslovili jsme několik desítek potenciálních zájemců a s několika z nich vedli rozhovory o vstupu do této tradiční strojírenské firmy s rozsáhlou klientelou na celém světě.

Zajímavé bylo, že nejlepší zájemce nebyl přímo z oboru, ale byl to český výrobce zařízení, pracujícího na elektrohydraulickém principu, nezbytného pro vodní elektrárny, které tvořilo s výrobky našeho mandanta funkční celek. V současné době probíhá integrace koupené firmy do struktury nového vlastníka. Realizují synergie a jednají o prvních společných zakázkách.

Pokud máte zájem, rádi s Vámi nezávazně probereme Vaši situaci a možnosti, jak byste mohli prostřednictvím koupě vhodné firmy rozšířit Vaše portfolio, získat nové zákazníky a využít synergie, které plynou ze spojení dvou firem.