Objevte chuť ginu

V poslední době zažívá gin nebývalý zájem mužů i žen. Objevte jeho lahodnou chuť i vy! Gin byl objeven již v 17. století v Holandsku, ale největší rozmach si vysloužila teprve jeho britská varianta s názvem dry gin. Tato pálenka s chutí jalovce sice zaostává za spotřebou takových destilátů, jako je rum, vodka či whisky, avšak jeho obliba se stále zvyšuje.

 

Jedinečná chuť

Vynálezcem ginu byl známý doktor Sylvius. Málokdo ví, že původně měl gin sloužit jako lék na ledvinové potíže. Nakonec se však z něho stal oblíbený alkoholický nápoj po celém světě. Za jeho jedinečnou chutí stojí především jalovec, ale také mnoho dalších druhů koření a bylin. Příkladem je andělika, lékořice, anýz, skořice, pomeranč apod. Obsah jednotlivých druhů bylin a koření vždy záleží na konkrétním druhu kupovaného ginu.

 

Jak na jeho pití?

Chystáte-li se objevit tajemství chuti ginu, tak si ho nejlépe vychutnáte jako míchaný drink s tonikem. Tato kombinace se skvěle doplňuje, jelikož gin překryje hořkost toniku. Nejvíce se hodí pro parná léta. Nebo si lze gin vychutnat i samotný na ledu. A nakonec nelze opomenout také míchané nápoje, jako je Martini nebo Negroni. Na chvíli se tak můžete stát samotným Jamesem Bondem, který na Martini nedá dopustit. K výrobě Martini bude potřebovat jen gin, vermut, kostky ledu a kůru citronu nebo olivu.

 

Jaké značky vyzkoušet?

Na českém trhu je dostupné nepřeberné množství značek, avšak různé kvality. Chcete-li si vychutnat dokonalou chuť ginu, tak se vyplatí sáhnout především po kvalitních značkách ginu. Kvalitní lahve ginu Bloom, Gin Mare nebo Ferdinand’s Saar Dry Gin distribuuje na českém trhu e-shop Premier Wines & Spirits, který nabízí hned 25 druhů ginu. Zákazník navíc ocení jedinečné designy lahví nebo dárkové balení ginu v podobě lucerny.