Chrání dům a šetří peníze: venkovní žaluzie

Sluníčko je v pozdním létě už přece jen níže než o prázdninách, když je léto v plné síle.  A tento fakt nám může, zvlášť při práci, způsobovat problémy. Pomoci mohou žaluzie a rolety.

 

Stín podle nálady

Bez slunečních paprsků se neobejdeme, dodávají nám dobrou náladu i energii a pomáhají našemu tělu správně fungovat. Když nám ale komplikují práci na počítači nebo relax u sledování televize, uvítáme stín a omezení odlesků na monitoru či obrazovce. Příjemný stín kdykoli ho potřebujeme, zajistí venkovní žaluzie, které poskytnou ochranu před slunečními paprsky. V horkých dnech udrží v místnosti příjemnou teplotu a v zimě vám ušetří náklady za vytápění. Navíc fungují jako designový prvek vašeho domu a snižují hluk pronikající do domu z venku. Mít možnost regulovat si stín a světlo podle svých potřeb je výhodné nejen při práci, ale i při běžném užívání domu. Na okna jsou snadné řešení venkovní rolety, kromě snížení hluku a regulaci světla a stínu zvyšují bezpečnost vašeho domova před zloději i výkyvy počasí.

 

Zajistí soukromí

Ve svém domě chceme mít soukromí a to ve dne i v noci. Když je venku tma a my svítíme, mají nás sousedi i kolemjdoucí jako na dlani. Předokenní rolety zatáhneme a zajistíme si tak soukromí, nikdo neuvidí dovnitř domu a nebudou nás rušit zvědavé oči, projíždějící auta ani pouliční osvětlení. Stejně tak pomáhají omezit hluk zvenku, můžeme si tak užívat klidný večer bez ohledu na hlučnou návštěvu u sousedů. Rolety i žaluzie navíc šetří náklady na vytápění v zimě, protože zvyšují tepelnou izolaci, která je zvlášť u starších domů často nedostatečná.

Cítit se ve svém domě pohodlně je základ pro jeho spokojené užívání. Rolety a žaluzie nám dopřávají komfort ve vlastním domě a zároveň a jsou elegantním designovým prvkem. Vybírat můžeme z mnoha variant a uzpůsobit si tak vzhled domu svým představám.