Chybí vám adrenalin? Zkuste vyhlídkový let

Pokud vám poslední dobou chybí nevšední zážitky, které vám zvednou hladinu adrenalinu v krvi, vyhlídkové lety jsou přesně tím, co vám s tímto nedostatkem pomůže. Kromě toho se také utvrdíte v tom, že naše země je opravdu krásná. Zjistíte to ze zcela nového úhlu pohledu, seshora totiž lesy, louky i města plné vám známých staveb vypadají úplně jinak, než když se na ně díváte z běžné výšky. A jestli zrovna vy sami příliš neholdujete výškám, můžete udělat radost svým blízkým a vyhlídkový let jim darovat.

Dobrou zprávou je, že si můžete vybrat z několika možností, jak vyhlídkový let absolvovat. Proletět se můžete nad různými kouty České republiky, v různou roční i denní dobu a v několika leteckých prostředcích.

 

1. Vyhlídkový let jako romantický zážitek

Jestliže víte, že vás vaše drahá polovička nevyhodí s nápadem strávit pár romantických chvil v oblacích, můžete jí zařídit doslova modré z nebe. Za krásného slunečného počasí budete několik desítek minut bezstarostně kroužit nad českou přírodou a povídat si o tom, jak je váš společný život hezký. A řekněte, kolikrát v životě jste pili šampaňské takřka na dosah ruky od mraků.

 

2. Let plný adrenalinu

Vyhlídkový let nemusí být pouze o to krásné podívané na to, co se děje na zemi. Žádné střemhlavé pády k zemi nebo létání vzhůru nohama sice neočekávejte, ale maximální rychlost letadla si vyzkoušíte a poznat, jaký je chvilkový stav beztíže nebo co se stane, když pilotovi vysadí motor, už vám dokáže zvednout množství adrenalinu v žilách.

 

3. Noční let nad Prahou

Jste-li fanda nočního času a světla z domů, pouličních lamp ve městech vám přijdou okouzlující, je pro vás vyhlídkový let Praha ideální příležitostí, jak si tuto krásu užít naplno. Z výšky 3000 stop si vychutnáte atmosféru noční Prahy nebo i jiného českého města a poznáte, jak vypadají nasvícené památky z výšky.

 

4. Už jste letěli vrtulníkem?

Může se také stát, že vás létání v obyčejných letadlech nudí. Poté přichází čas na další možnost vyhlídkového letu, a sice letu ve vrtulníku. Pohled z ptačí perspektivy, když se nad vaší hlavou točí vrtule, navozuje zcela jinou atmosféru než v běžném letadle.