Čištění koberců strojovou metodou v Brně

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. je pro úklid neustále využívána svými významnými zákazníky, které si od roku 1999 získala. Chce nabízet jen nejkvalitnější služby a důležitá je pro ni radost zákazníka z provedených zakázek. Nehledí na kvantitu, ale na kvalitu. Svoje metody neustále zlepšuje. Působí na celém území České republiky, ale také u našich zahraničních sousedů (Rakousko, Německo, Slovensko). V těchto zemích zajišťuje strojové čištění koberců, které lze v dnešní době označit jako nejspolehlivější metodu čistění koberců.

Firma A SERVIS z vlastní zkušenosti ví, že se nevyplácí při čištění koberce šetřit. Je to také z toho důvodu, že levnější metody čištění mohou koberec zničit. Tyto levné metody, jako je čištění koberců extrakční metodou, parní čištění nebo čištění suchou pěnou, tato firma už velice dlouho nenabízí a rozhodně je nedoporučuje. Všem těmto metodám totiž chybí mechanický proces kartáčování, který je velmi důležitý. Po čistění extrakční metodou se na koberci po zaschnutí objevovaly různé skvrny, které pak nešly pořádně odstranit a koberec byl zapraný. Toto čištění způsobovalo časté reklamace a zákazníci byli s takto vyčištěnými koberci nespokojení.

Strojová metoda, kterou tato firma nabízí obsahuje 3 velmi důležité kroky, které koberec hloubkově vyčistí a zbaví nejen nečistot, ale i mikroorganismů. Dále zde nechybí mechanický proces kartáčování a poté i odsátí veškerých nečistot a přebytečné vlhkosti z koberce.

Strojové čištění koberců začíná aplikací velmi kvalitní chemie, která se nechá několik minut působit. Tato chemie koberec vydezinfikuje a také provoní. Poté přichází na řadu mechanický proces kartáčování kotoučovým strojem, který z chemie vytvoří hustou pěnu a vytáhne veškeré nečistoty na povrch koberce. Tento kotoučový stroj je vhodný i na zatvrdlé nečistoty, které je třeba kartáčovat delší dobu a důkladněji. Při tomto procesu se ale zákazník nemusí bát, že by byl koberec poškozen. Kotoučový stroj má víc jak 10 cm dlouhé a velmi měkké štětinky, které jsou ke koberci šetrné. Poškození koberce tedy opravdu nehrozí. Poté se veškerá pěna a vlhkost vysaje speciálním vysavačem s úzkou štěrbinovou hubicí, tím se také výrazně zkrátí doba schnutí. Firma A SERVIS ale doporučuje nechat ještě koberec 2-3 hodiny odpočívat a doschnout, protože vlhkost dokáže pohlcovat nové nečistoty.

02 Koberec_béžový_vyčištěný

Čištění koberce může zabrat mnoho času, zvláště pokud má velkou rozlohu. Firma A SERVIS v těchto případech vyšle tým pracovníků, kteří pracují ve skupinkách, a tak je čištění rychleji hotové. Koberce lze čistit i na etapy. Firma také nabízí svou flexibilitu a snaží se svým zákazníkům přizpůsobit, aby neomezovala jejich činnost. Koberec je schopna čistit v jakýkoliv čas a také rozloha pro ni není nikdy problém. Je pro ni opravdu důležité jen to, aby byl zákazník spokojený.