Profesionální firma na krystalizaci mramorových podlah v Praze

V našem hotelu bylo třeba zajistit vyčištění mramorové podlahy, nebo-li tzv. krystalizaci, jak jsem byla odborně poučena. Obvolala jsem mnoho firem, které nabízí profesionální vyčištění podlah, ale žádná se po obhlídce nechtěla pustit do čištění naší podlahy z mramoru, protože to prý nedělají. Byla jsem zoufalá a nevěděla jsem už, jak sehnat firmu, která se takovým vyčištěním zabývá.

Jednou jsem se na kávě s kamarádem, který pracuje na úřadě, bavila a ten mi řekl, že u nich jedna firma zajišťovala čištění podlah z mramoru. Dal mi na ni tedy kontakt. Tou firmou byla A SERVIS LIPKA, s.r.o., která zajišťuje čištění podlah v Praze. Už první kontakt s touto firmou byl oproti těm předešlým velice seriózní. Poradili mi a chovali se opravdu slušně. Dokonce jsem se od nich dozvěděla, že jsem měla hledat krystalizaci mramorových podlah. Žádná z předchozích firem mě na to ale neupozornila. Díky kamarádovi jsem našla velice kvalitní firmu.

Důležité bylo domluvit se na včasném termínu, abychom na takové čištění mohli náš hotel připravit. Bylo totiž nepřípustné touto činností obtěžovat naše hosty, kteří byli v hotelu ubytovaní nebo dokonce omezit provoz hotelu. Také mi bylo pracovníky řečeno, že tato krystalizace trvá podstatně déle než klasické čištění podlahy.

Termín jsme si nakonec domluvili na všední dny, protože nám to tak nejvíc vyhovovalo. Pracovníci A SERVISU pracovali na etapy a ve skupinkách, aby byla práce rychleji hotová. Nejdříve udělali první patro, druhý den druhé a třetí den dodělali poslední dvě patra.

Ze spolupráce s firmou A SERVIS mám velikou radost. Jak jsem již říkala, chování některých jedinců při kontaktování předešlých firem bylo někdy tak negativní, že jsem ani neměla chuť zabývat se kontaktováním další firmy, ale dostala jsem to za úkol, tak jsem to nemohla vzdát. S A SERVISEM jsem neměla žádný problém. Poradili mi, sami navrhli to, co je pro naši mramorovou podlahu vhodné. Vysvětlili také jak ji chránit a co se  s ní při krystalizaci děje. Pracovníci také zmínili další služby, které tato firma nabízí. Po této zkušenosti je určitě využijeme. Podlaha je v našem secesním hotelu jako nová a hosté nám ji pokaždé chválí. Tuto firmu určitě doporučuji.

Pískování a krystalizace mramoru nebo přírodních podlah Praha

Společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o. realizuje v Praze krystalizaci přírodních podlah a dlažeb, které ztratily svůj povrch opotřebením. Krystalizace je odborné vytvoření zcela nového povrchu. Na přírodních kamenných podlahách, které se vlivem času ochodily nebo zašly je termomechanickou a chemickou metodou vytvořen kvalitní, lesklý, pevný a vzhledově takřka nový povrch.

02 Podlaha_hala

Úspěch krystalizace podlah a obkladů je závislý na množství zastoupení vápenatých sloučenin ve složení materiálu podlahy nebo dlažby. Jak již bylo zmíněno, firma A SERVIS krystalizuje mramorové obklady a dlažby, pískovcové podlahy a dlažby  nebo kamenné podlahy a dlažby z přírodních materiálů. Pro požadované zdrsnění přírodních podlah se používá metoda pískování. Tato metoda je vhodná k vytvoření strukturované podlahy.

Firma A SERVIS dále pískuje a hloubkově čistí ocelové konstrukce, odlitky, dřevěné a kovové prvky městského mobiliáře, kamenné zdi a podezdívky, sokly z přírodního a umělého kamene, kamenné tarasy, strukturované omítky a fasády, cihlové zdivo, betony a tvrdé plasty. Toto pískování je vhodné pro silné a generální čištění zašlé špíny, plísní, vodního kamene a k odstraňování graffiti.