Čistěte koberce pravidelně a nenechejte je zajít, nedají se zcela vyčistit

Koberec je bezpochyby krásnou bytovou dekorací, nejenže pokoj příjemně zateplí, ale také zútulní. Aby si dlouho zachoval pěkný vzhled, je nutné o něj přiměřeně pečovat. To neznamená pouze  pravidelné vysávání, ale je nutné nechat koberec alespoň 1x za rok vytepovat.

Silně zatěžované koberce v obchodech, hotelech či v restauracích se doporučuje čistit 2x ročně. Čištění koberců může být prováděno různými způsoby, ne všechny metody jsou ale účinné. Nejčastěji se používá extrakční metoda čištění. Jedná se o mokré čištění, které spočívá v rozšplíchnutí chemického roztoku na koberec.

Zde se nechá chvilku působit a pak se vlhkost a špína vysávají do sběrné nádoby extraktoru. Tato metoda je sice levná, ale čištění není dostatečné, protože se chemický roztok nedostane až do podsady koberce, kde zůstává hluboko zašlapaná špína.

Úplně chybí mechanické kartáčování a o dezinfekci koberce nemůže být ani řeč. Naštěstí už existují modernější metody, které Vám koberec dokonale vyčistí. Řeč je o kotoučovém čištění. Kotoučový stroj je osazen rotačním kartáčem, který mechanicky kartáčuje koberec kousek po kousku a vyčesává z něj všechny hluboko zašlapané nečistoty.

Jemné nylonové štětiny kartáče se dostanou až do podsady koberce, aniž by došlo k narušení kobercového vlákna. Šetrná dezinfekční chemie zbaví Váš koberec také všech roztočů a alergenů. Vlhkost a nečistoty jsou z koberce odsáty výkonným vysavačem. Tento způsob hloubkového čištění koberců preferuje úklidová firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. a sklízí velký úspěch u zákazníků.

Rozdíl oproti extrakčnímu čištění je značný. Běžně se stává, že po extrakčním čištění vyniknou na koberci tmavá místa v oblastech, kde je špína zašlapaná. Tyto mapy jsou často důvodem reklamací. U kotoučového stroje ale tento problém nenastává, naopak barva koberce je jednotná a kobercové vlákno je vyrovnané a načechrané.

Kartáčový stroj a kvalitní chemie, receptura na dobře vyčištěný koberec v Praze

Strojové čištění koberců je služba, kterou firma A SERVIS LIPKA svým zákazníkům poskytuje již mnoho let. Kvalitní a velmi účinná chemie Bosch RTS má velkou zásluhu na precizním vyčištění a vydezinfikování koberce.

Její účinek spočívá v tom, že pronikne hluboko do struktury koberce a efektivně pohltí nežádoucí nečistoty a roztoče. Čištění koberců v Praze bylo v minulost realizováno několika metodami čištění.

Naše firma si po řadě zkušeností vybrala osvědčený strojový způsob čištění koberců kartáčovým strojem, kdy tento způsob čistění koberců v Praze zaručí 100% výsledek. Firmy, které k čištění koberců používají pouze extrakční metody čištění, nemohou zaručit 100% výsledek.

02 Koberce

My, s naší strojovou metodou čištění koberců kartáčovým strojem, tento výsledek zaručíme. Nekvalitní vyčištění koberce extrakční metodou je způsobeno tím, že tato metoda je založena na vstříknutí vody a chemie do podsady koberce a v zápětí její okamžité odsátí, chybí tedy zde mechanický proces kartáčování a tak nemůže dojít k odstranění veškeré nečistoty koberce.

Čištění koberců v Praze má hned několik fází. Začátek procesu čištění spočívá v nanesení a vsáknutí chemie RTS do koberce a dostatečné působení. Dále následuje krok, při kterém je koberec podroben mechanickému čištění kotoučovým strojem a tak zajistíme odstranění zatvrdlých a zaschlých částic nečistot z vláken koberce.

Pokud nejdou nečistoty odstranit opakovaně za použití mechanického čištění, přistupujeme k manuálnímu drhnutí koberce. Závěrečná fáze zahrnuje použití vysoce výkonného průmyslového vysavače, který odstraní z koberce vlhkost, vodu a veškeré uvolněné nečistoty.