Co byste měli vědět o podlahách

Výběr té správné podlahy je pro mnohé z nás ožehavé téma. V případě, že rekonstruujete nebo stavíte nové bydlení, je pro vás výběr podlahové krytiny frekventované téma. Co byste ale měli vědět o různých typech podlah dříve, než je u vás doma položíte?

Stone%20Oak%20full%20plank_180x319

Zámkové vinylové podlahy

Výhody, které má vinylová podlaha, nemá jen tak ledajaká podlahová krytina. Zámkové vinylové podlahy si totiž zamilujete díky tomu, že lze vyjímat a vyměňovat pomocí zámku pouze určité dílce, které jsou poškozené. Nemusíte kvůli tomu měnit celou podlahu a platit za ni velké peníze. Právě proto jsou vinylové podlahy top kategorií podlahových krytin. Mezi výhody se řadí také fakt, že se zámkové vinylové podlahy nemusí lepit ani nijak složitě spojovat. Provedení vinylových podlah je velmi rozmanité, i vy si vyberete ten správný dekor, který se bude do interiéru hodit. Zámkové vinylové podlahy jsou vysoce „oděruvzdorné“ a jejich údržba je velmi snadná.

Laminátové podlahy

Laminátové podlahy s dekorativními potisky patří mezi nejčastěji využívané podlahové krytiny. Uživatelé si ji oblíbili především díky odolnosti, snadné údržbě a jednoduchosti při pokládce. Menší nevýhodou je však chladný a tvrdší povrch laminátové podlahy. Laminátová podlaha není nijak náročná na pokládku a díky zámkovému systému se v případě poškození některé z částí podlahy může vyměnit pouze daný dílec podlahy. Mezi další výhody patří i široká škála motivů a vzorů laminátové podlahy, ze které si každý vybere svoji preferovanou barvu i vzor. Podle druhu interiéru si můžete také zvolit zátěžovou třídu laminátové podlahy.

Summer%20Oak%20full%20plank_180x319

Podlaha do garáže / dílny ForteLock

Podlaha do garáže či sklepa je specifická hlavně kvůli tomu, že je na ni kladena vyšší zátěž, než na běžnou podlahu, kterou máte doma v interiéru. Právě kvůli tomu je do těchto prostor ideální betonová podlaha nebo speciální dlažba, která zaručí, že vám podlaha do garáže či dílny dlouho vydrží. Jednou z ideálních podlah do garáže je i ForteLock PVC průmyslová dlažba, která vydrží zatížení aut, motorek a dalších strojů, je velmi odolná a zajišťuje skvělou tepelnou i zvukovou izolaci. Chcete, aby vám podlaha do garáže dlouho vydržela a byla nenáročná na úklid? Pak zvolte průmyslovou PVC podlahu ForteLock do vaší garáže i vy.