Co dát saunu?

Prohřívání těla a a jeho blahodárné účinky jsou známé již od nepaměti. S technologickým vývojem a za současného pokroku si saunování mohou užívat i lidé, kteří by jinak nemohou využívat do klasické finské sauny nemohli. Infrasauny jsou mnohem šetrnější, jelikož se mimo jiné využívá nižších teplot. Pravidelné návštěvy infrakabiny mají za následek vylepšení tělesného i duševního stavu a celkové očištění těla od nežádoucích látek a toxinů. Další výhodou oproti minulosti je naprostá anonymita. Infrasaunu může mít dnes opravdu každý ve svém domě i bytě. Uvolněte si své svaly a dopřejte si malou chvíli odpočinku. Zbavíte se nejen bolavých kloubů, ale také spálíte nadbytečné kalorie.

 

Pravidla saunování

Máte obavy ze svých zdravotních problémů? Jste alergik, astmatik nebo dokonce kardiak? V případě zdravotních omezení je vždy dobré konzultovat s vaším lékařem, v případě užívání infrasauny vám však jistě i on potvrdí, že ani jedna z výše uvedených zdravotních komplikací vám v pravideleném saunování v infrasauně nebrání. Infrasauny jsou vhodné i pro malé děti. Stačí se saunování oddávat 1x až 2x týdně a vaše tělo bude celkově regenerované. Při pravidelném užívání infrasauny (1x – 2x týdně) jistě brzy oceníte její celkový přínos jak po stránce relaxace, tak po stránce zdravotní – kvalitní infrasauna umí pomáhat téměř všude tam, kde se užívání klasické finské sauny stává kontraindikačním (vysoký / nízký krevní tlak, dýchací cesty, špatná snášenlivost vysokých teplot, srdeční zdravotní problémy, atp.) Jediné, na co musíte dát pozor, je kvalitní infratechnologie, certifikovaná do zdravotnictví a určená pro rehabilitační účely.

 

Pravidelným saunováním v infrasauně nejen že si zvýšíte látkovou výměnu a ale zároveň celé své tělo lépe zazásobujete kyslíkem. Kabinu je nutné si 10 minut před užitím předehřát,a to za tuto dobu teplota naběhne na cca na teplotu 33°C až 35°C a v průběhu potící kúry se dále navyšuje až na cca 50 – 60 °C. Co je v těchto prvních deseti minutách nejdůležitější – rehabilitační infrazářiče nabíhají na svou stanovenou léčebnou vlnovou délku (pozor, běžné průmyslové infratechnologie toto ošetřeno nemají!).

Taktéž se Před saunováním se nezapomeňte důkladně osprchovat, aby mohla očista lépe fungovat

 

Infrasauny jsou vhodné i pro vás

Snažte se dodržet i časové rozpětí jednotlivého pobytu, který by neměl přesáhnout 35 minut. Do infrakabiny si sebou vezměte dostatek tekutin. Právě konzumace čerstvé vody urychluje a zároveň zkvalitňuje celkový průběh působení infračerveného tepelného systému.

Při infrasaunování se doporučuje zaujmout pozici v sedě. Zbytečně se nehýbejte ani nechoďte. Nejlepších výsledků dosáhnete, když se vaše tělo prohřeje rovnoměrně. Do kabiny si sebou vezměte celkem 3 ručníky. Jeden pod nohy, druhý na sezení a třetí na otírání těla.

Pokud vás zajímají i další informace o infrasaunách a rádi byste si jednu zakoupili domů, případně máte zájem o její realizaci, navštivte internetové stránky na adrese http://www.sauny-vital.cz/ .