Co dělat, když půda ve vrchních bytech nedokáže držet teplo a pouští ho bez užitku ven?

Půdy na starších bytových domech v drtivé většině případů bývaly tvořeny hurdiskami. Ty byly ve své době pro stropy ideálním materiálem. Hurdisky byly odolné proti poškození po dlouhá léta, pevné, ale schází jim dostatečné izolační vlastnosti. Kvůli tomu majitelům vrchních bytů v bytových domech bez užitku uniká mnohem více tepla, než ostatním bytům. A právě izolační vlastnosti jsou u všech domů v současnosti vylepšovány z důvodu nižší energetické náročnosti budov. Ideální volbou je tedy zateplené půd u bytových domů.

 

Půdy ale mohou být využívány

Najít ideální způsob zateplení půd bytových domů v současnosti není nic složitého. Na trhu je nabízeno mnoho technologií a druhů zateplení, které se na půdu dají využít. Menším problémem při výběru ale může být fakt, že některé půdy jsou aktivně využívané. Půdy bytových domů jsou často využívány, jako sklady, herny, sušárny nebo dílny. Samotné zateplení půd sice zvýší izolační schopnosti půd, ale zase znemožní jejich využívání. Izolační materiály nejsou pochůzí. .

afcf68fc626c3feda73b3139b995c1e9_L

 

Chce to i novou podlahu

Společně se zateplením je tedy vhodné vytvořit i novou podlahu na půdách. Každopádně špatnou volbou je rozložení těchto prací dvěma firmám, kdy by se jedna specializovala na zateplení a druhá na realizaci podlahy. Pokud budou práci provádět 2, nezávislé firmy, hrozí velké riziko, že druhá firma nebude brát ohled na práci té první. Když nejdříve necháte zateplit, firma na podlahu může zateplení poškodit. Na našem trhu naštěstí existují firmy, které nabízí přímo nové izolační podlahy půd.

 

Specialistou je společnost IP Izolace Polná

Společnost IP Izolace Polná je na našem trhu specialistou pro foukané minerální izolace Magmarelax®. Tento materiál se vyznačuje vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi, odolností proti plísním, hmyzu, hlodavcům, je nehořlavý a nesléhá. Pro využití na půdy bytových domů tedy ideální. Zároveň k tomuto zateplení firma IP Izolace Polná vyvinula i unikátní stropní systém, díky kterému na stropech bytových domů dokáže vytvořit zcela novou podlahu. Ta bude zateplena právě minerální izolací Magmarelax®, bude naprosto rovná a plně pochůzí. Půdy tak budou moci být i nadále využívané a navíc budou zateplené.

Detailní informace najdete na www.magmarelax.cz.