Co je geometrie kol a proč je nutné ji jednou ročně zkontrolovat?

Co je geometrie kol a jak často ji nechat zkontrolovat či provést? Jaké technologie se používají při kontrole geometrie kol? Pojďme se podívat na odpovědi na tyto otázky.

 

Jak často si nechat provést kontrolu geometrie kol?

Geometrie kol by se měla nechat zkontrolovat alespoň 1x za rok. Nejlepší je ji provést ihned po výměně pneumatik, výměnách čepů, dílů řízení nebo po opravě nápravy. Samozřejmostí by mělo být provedení geometrie kol po havárii či po najetí do velké díry nebo na obrubník. Zkrátka pokaždé, kdy mohlo dojít k pohnutí nápravy.Vůz se po seřízení chová ve všech situacích stabilněji a nezatáčí samovolně doleva nebo doprava.

Geometrie kol

Seřízení geometrie kolneboli seřízení geometrie nápravy vozidlaje správné seřízení osy jízdy vozu tak, aby kola měla vůči sobě i vůči vozovce ten správný úhel. V počtu pneuservisů provádějících seřízení geometrie kol samozřejmě vyniká, měli byste si ale pohlídat, zda nabízí špičkovou 3D technologii, zajistíte si tak rychlé a kvalitní provedení. Správně seřízená geometrie kol zaručuje vyšší komfort jízdy a optimální jízdní vlastnosti vozu.

 

3D kontrola geometrie

Pokud se nacházíte v hlavním městě či přes něj běžně jezdíte, zvažte návštěvu takového pneuservisu, kde vám seřídí geometrii kol pomocí špičkové 3D technologie od firmy Ravaglioli. V užití této technologie provedení geometrie naprosto vyniká oproti jiným místům v naší zemi. Zajistíte si tak úsporu při výměně pneumatik, jelikožjedině tak dochází k rovnoměrnému opotřebení pneumatik a nebývají sjety pouze na jedné straně.

Jedině včasným provedením geometrie kol zajistíte svému vozu stabilitu a pneumatikám dlouhou životnost. V dnešní době, kdy se dá do pneuservisu objednat online na přesný časový interval, je to záležitost zhruba na půl hodiny.