2

Co je třeba udělat, než půjdeme lepit obklady a dlažby?

Nalepení obkladů a dlažeb dodá každé místnosti zcela jinou tvář a dokáže jí velmi zkrášlit. Nic se ale nesmí uspěchat, protože samotnému procesu nalepení ještě předchází příprava podkladu. Při podcenění přípravy podkladu by se vám mohlo velmi snadno stát, že výsledek nebude takový, jaký jste si představovali. V lepším případě budou dlaždice nalepeny křivě, v horším případě se začnou odlepovat.

 

 

Co všechno je třeba pro přípravu podkladu a pro nalepení a začištění

Celý proces lepení dlažby a obkladů by měl spočívat nejdříve v přípravě podkladu. Pokud se jedná o podlahu a beton, nejprve musíme zkontrolovat, zda beton není vydrolený a popraskaný. Riziková místa musíme odstranit a nahradit je novou vrstvou betonu. V případě lepení obkladů se tato situace také týká omítek. Pokud je podlaha nebo zeď křivá, použijeme prostředky k vyrovnání. U podlah se jedná o samonivelační hmoty u zdiva o stěrkové vyrovnávací hmoty. Až bude podklad srovnaný, musíme spojit jeho savost, aby lépe držely lepící malty. Toho docílíme tak, že celý podklad natřeme hloubkovým penetračním nátěrem.

 2

Vybírejte všechny produkty od jednoho výrobce

Pokud chcete připravit podklad před lepením, měli byste všechny součásti stavební chemie nakupovat od jednoho výrobce. Budete mít jistotu, že jednotlivé složky na sebe navazují, dokonale se kryjí a spolupracují. Například společnost Keramika Hašek je na našem trhu známá, jako jeden z největších a nejkvalitnějších prodejců obkladů a dlažeb. Svým zákazníkům také nabízí široký sortiment stavební chemie Ceresit. Tento sortiment obsahuje kompletní nabídku stavební chemie, kterou potřebujete k přípravě podkladu. Nechybí ani kvalitní lepící malty, spárovací hmoty a silikony. To vše ve vysoké kvalitě, která vydrží.

 

Kompletní nabídku naleznete na www.keramikahasek.cz