Co způsobuje v bazénové vodě střídání dešťů a slunečných dní s tropickými teplotami?

Počasí v posledních týdnech je jako na houpačce. Neustále se střídají horké letní dny, kdy na nebi není ani mrak a teploty přesahují i hranici 30 °C s chladnými dny, ve kterých je velké množství srážek a přívalových dešťů. Mysleli jste někdy na to, jaký vliv mají výkyvy počasí na kvalitu bazénové vody? Tyto změny počasí kvalitě bazénové vody rozhodně neprospívají. Právě v těchto dnech je třeba věnovat kvalitě bazénové vody zvýšenou pozornost.

 

Dešťová voda snižuje pH

V případě opravdu vytrvalých dešťů a nárazových bouřek, kdy vydatně prší, se velké množství vody dostane právě do bazénu. Dešťová voda rozhodně není pro bazény ideální. Když do bazénu naprší dešťové vody hodně, dochází ke snížení hodnoty pH ve vodě. Nízké pH v bazénové vodě je příčinou mnoha problémů a přípravky bazénové chemie nejsou schopny dostatečně působit. Navíc dešťová voda do bazénu mnohdy zanese i zvýšené množství pylu z kvetoucích stromů i dalších nečistot z okolí bazénu. Pokud nevyčistíte vodu ihned, s příchodem slunečného počasí se situace ještě zhorší. Když na bazén začne svítit intenzivně slunce, mají mikroorganismy a řasy ideální podmínky k růstu a rozmnožování. Vždy je lepší mít po ruce pH testery a pravidelně kontrolovat hodnotu pH bazénové vody.

 

Jak řešit jednotlivé problémy?

Když dojde k výraznějšímu snížení pH v bazénové vodě, je zapotřebí přípravek pH plus. V opačném případě aplikujte přípravek pH minus. Potlačení růstu řas zajistí spolehlivě Algicid. Při problémech se zakalením bazénové vody pomohou Vločkovače a Shlukovače. Různé problémy s kvalitou bazénové vody vyžadují různá řešení. Základem je ale správná volba značky bazénové chemie. Mezi tradiční české výrobce přípravků bazénové chemie s vysokou účinností se řadí bazénová chemie PWS. Ta je vyvíjena a testována v laboratořích společnosti Techneco, dlouholetého specialisty v oblasti čištění a údržby vody. V nabídce najdete i přípravky pro snížení tvrdosti vody, které brání usazování vodního kamene. Pro běžnou péči o bazén je vhodné využívat například špičkové moderní Multifunkční tablety 5v1. Přípravky bazénové chemie PWS tvoří ucelený soubor produktů pro řešení všech existujících problémů s úpravou bazénové vody.

Kompletní nabídku najdete na www.eshop.techneco.eu