Dárky pro milovníky hudby

Vánoce už jsou skoro za dveřmi, a tak je nejvyšší čas pustit se do nákupu vánočních dárků. To však pro většinu z nás není úkol zrovna jednoduchý, protože trefit se do vkusu obdarovaného se ne vždycky podaří. Tradičně se nejlépe vybírají dárky pro ty, kteří mají nějaký vyhraněný koníček – například hudbu. U těch stačí zvolit něco z jejich „oboru“ a víte, že vedle určitě nešlápnete.

Právě kvalitní audio technika patří mezi oblíbené vánoční dárky, které rozhodně nikoho neurazí. Ba naopak, potěší každého napříč všemi generacemi. Co tedy vybrat pro takového milovníka, který si bez muziky vůbec neumí představit svůj život? Přinášíme pár nápadů pro vaši inspiraci.

 

Ani den bez hudby

Fanoušek hudby si obvykle neumí představit ani jeden den bez svých oblíbených písní. Nedovede se jich vzdát ani po cestě do školy, do práce, v autobuse, ve vlaku či při sportu. Právě jemu proto udělá radost kvalitní mp3/mp4 přehrávač, který může mít neustále s sebou. Třeba přehrávač mp4 od společnosti Orava potěší každého hudebního nadšence. S 1,8 “ barevným displejem, který zobrazuje jméno interpreta a název skladby a má podporu ID3-TAG. Dlouho vydrží, je odolný a také skladný, takže se bez problémů vejde do kabelky, batohu či třeba kapsy kalhot. Kromě skladeb si do něj může nahrát i fotky či zábavná videa, tento přístroj totiž dokáže přehrát nejrůznější formáty. K sehnání je v mnoha různých designech i barevných provedení, všechny typy podporují formáty MP3,WMA, AMV, ACT, WAV, JPEG, BMP a GIF, mají zabudované FM rádio a inteligentní ekvalizér hry. K sehnání jsou varianty s pamětí 8GB nebo 6GB. Všechny tyto přístroje disponují USB 2.0 a jsou dodávány včetně nabíječky.

 

I na cestách

Pokud dotyčný raději poslouchá hudbu ze svého mobilního telefonu, a to navzdory tomu, že se mu mp3 přehrávače nemohou co do výdrže baterie a komfortnosti ovládání vůbec rovnat, a rovněž kvalita zvuku často poněkud pokulhává, pak mu pořiďte sluchátka. Hitem jsou dnes bezdrátová bluetooth sluchátka S-350, která lze spárovat také s kompatibilním tabletem či počítačem. Pro této volbě nahrává mnoho vychytávek, které zpříjemňují a usnadňují užívání přístroje – dotykové ovládání sluchátek přímo na sluchátkách, podpora Bluetooth A2DP, díky kterému je možné spárovat sluchátka s různými zařízeními – s telefony, tablety, počítači apod.

Zařízení je kompatibilní i s přístroji iPhone. Dosah bluetooth je až 10 m. Pro vyřízení telefonních hovorů oceníte integrovaný mikrofon, který zprostředkuje čistý zvuk při telefonování.  Sluchátka, reprodukující frekvenční pásmo 20 až 20 000 Hz, nabízí nejen perfektní zvuk, ale také moderní design.

img

Spousta lidí rovněž ráda poslouchá hudbu za volantem nebo ladí svou oblíbenou radiovou frekvenci, kvůli dostatku užitečných informací na svých cestách. Autorádia značky Orava zpříjemní každou jízdu a zcela jistě potěší každého motoristu. Disponují možností dvoucestného ovládání přes aplikaci Caradio pro Android a iOS a přehrávání hudby z mobilního zařízení. Externí zařízení lze připojit 3,5 mm jack AUX IN. Přehrávání je možné ve formátech WMA / MP3 s podporou ID3 Tag z USB zařízení a využít můžete paměťové karty SD / SDHC. Velice praktickým doplňkem je také zabudovaný mikrofon pro handsfree telefonování. Tak udělejte radost tomu svému motoristovi a zpříjemněte mu dobu na cestách.