Dekování koním škodí, ve velkých mrazech je nechte raději proběhnout

S nadsázkou se říká, že zimu nejhůře snášejí farmáři. Neustále je jim totiž zima a myslí, že se tentýž problém týká i jejich zvířecích svěřenců. My vám ale ukážeme, že to tak není a přesvědčíme vás, že velkým zvířatům a hlavně koním je nejlépe venku.

Vytopená stáj, horký mash a chundelatá deka – také si myslíte, že přesně takhle vypadá zimní nebe koní? A co když vám prozradíme, že tato majestátní zvířata sní v zimě spíše o volných pastvinách s volně dostupným senem?

 

Teplá deka zvířatům škodí

Zatímco lidé na zimu oblékají kabáty, zvířata si musí vystačit se svou srstí. Ta ale není ledajaká. Dobře narostlá a hustá zimní srst své čtyřnohé majitele dokonale chrání. Pokud ji ale připlácneme ke kůži například nevhodně zvolenou těžkou dekou, o své benefity přichází. Na zbytečné dekování tedy rozhodně zapomeňte.

Ani vytápěná stáj není nutností. Mnohem lépe uděláte, pokud necháte koně volně pobíhat v otevřeném výběhu. Koně milují sníh a rádi se v něm válí! Před nepřízní proměnlivého počasí je bez problémů ochrání mobilní přístřešky pro koně. Volit můžete mezi snadno přenosnými a lehce sestavitelnými pastevními přístřešky z velmi odolné plachtoviny i bytelnými dřevěnými přístřešky pro koně se vším všudy.

pristresek_pro_kone_226

Stejnou pozornost věnujte i dostupnému senu, které dobře ukryje přístřešek pro farmáře, pod který můžete v případě potřeby schovat i nezbytné zemědělské nářadí nebo techniku.

Zapomínat byste neměli ani na svého hlídacího psa. Ani jemu pobyt v teple například u vás v obýváku příliš nesvědčí.  Mnohem lepší službu mu udělají zateplené boudy pro psy, do kterých se nedostane ani ten největší mráz a slota.

Vše potřebné pro své čtyřnohé miláčky zakoupíte v e-shopu společnosti Hobbytec.cz. Využijte příznivých cen nebo aktuálních výhodných slevových akcí a pořiďte si vše, co potřebujete, pohodlně a na jednom místě. Za každý nákup navíc získáváte body, které můžete použít při svých dalších objednávkách a snížit tak cenu zakoupených výrobků opravdu na minimum!