Příjemné klima v autě zařídíte i bez klimatizace

Příjemné cestování v automobilu je vázané především na svěží a čerstvý vzduch uvnitř. Toho lze ale bez klimatizace dosáhnout jen těžko. Obyčejná otevřená okénka obtěžují automobilisty průvanem a zadýmeným vzduchem. Klasická klimatizace ale na oplátku vyžaduje časté měnění filtrů, které se neobejde bez poměrně velké investice. S deflektory do auta vám ale podobné problémy odpadnou.

 

Proč si pořídit deflektory

Čerstvý vzduch v autě můžete mít i bez obtěžujícího průvanu. Zajistí vám ho právě namontované deflektory. Česky bychom je poměrně výstižně mohli nazvat bočními protiprůvanovými okenními lištami. Deflektory ale zní přece jen o kousek lépe. Koneckonců stejně tak mluvíme o spolehlivých pneumatikách Bridgestone, aniž bychom se doslovně snažili přeložit jejich název, který má cosi společného s mosty a kameny.

Výstřižek

Ale zpět k deflektorům. Každý model vozidla má tyto boční lišty navržené přesně na míru. Dokáží ochránit nejenom proti průvanu, ale také proti vnikání zakouřeného vzduchu do interiéru. Pomáhají rovněž zlepšit tepelný komfort v autě díky snížení teploty a bojují proti nepříjemnému zamlžení oken. Užitečné deflektory tedy využijete v létě i v zimě. Oceníte také neporovnatelně tišší jízdu, kterou vám běžně otevřená okénka rozhodně nabídnout nemohou.

 

Instalaci deflektorů zvládne i amatér

Deflektory značky Heko jsou dostupné pro většinu modelů aut na našem trhu. Stačí si jen vybrat příslušnou značku a typ vozidla a nechat si doručit tuto praktickou vychytávku až domů. Instalaci zvládnete bez problémů sami, specializovaný servis rozhodně navštěvovat nemusíte.

bez názvu

Hledáte-li další užitečné vybavení pro váš vůz, určitě vám nemohou uniknout ani ochranné vaničky do kufru, sloužící pro větší praktičnost i lepší estetiku zavazadlového prostoru. Bez problémů pod ně schováte nevzhlednou rezervu i další nezbytné součásti povinné výbavy a nahoru pak na dokonale rovnou plochu bez problémů vyskládáte nákup nebo zavazadla na rodinnou dovolenou.