Ruská modrá kočka: elegantní a svá

Modrá plemena patří snad k těm nejoblíbenějším. A to nejen díky svému přírodnímu zbarvení. Ve skutečnosti jsou spíše šedé, která má ale zvláštní nádech modré.  Mezi modrá plemena ještě patří Britská modrá či Modrá kartouzská. Nespornou výhodou těchto plemen je jejich klidná povaha a neagresivní jednání. Pochopitelně na jejich povahu nemá vliv barva srsti, ale je to dobrá orientační pomůcka při výběru kočky.

 

Tajuplný výraz

Ruská modrá kočka je středně velké plemeno, je krátkosrstá a velice hubená. A právě její tělo společně se zajímavou proporcí lebky z ní dělá elegantní a tajuplnou kočku, která je hotová modelka. Ruská modrá kočka je ke všemu i velice inteligentní, přizpůsobivá a umí si s ledasčím poradit, i proto o ní spousta chovatelů tvrdí, že se umí nosit a své krásné křivky se nemusí stydět.

 

Hračky na ní neplatí

Pokud si s ní budete chtít hrát a vaše ruská modrá kočka ne, nic s tím nenaděláte. Nepatří přímo mezi plemena, která si hrají s hračkami, to raději budou venku číhat na živou kořist. Ačkoliv mají majitele rádi, nejsou na něm nikterak závislé, spíše žijí samotářský způsob života. I proto se nedoporučuje do rodin s dětmi, které jsou mnohdy hlučné a to těmto kočkám vadí. Můžou proto často i utíkat z domova a hledat útočiště někde jinde. Pokud se jí ale budete chtít zavděčit, zkuste si jí vzít do klína a hladit jí. Za to vám bude nejvděčnější a hlavně tak získá pocit, že ona je ta vaše princezna, kterou máte rádi.

Nevyžaduje téměř žádnou péči

Ruská modrá kočka nepotřebuje denně vyčesávat, nepotřebuje ani nadstandardní péči, protože netrpí na žádné nemoci či genetické choroby. Z tohoto pohledu je tedy opravdu vhodná pro každého, kdo se chce s kočkou naučit žít a lépe je pochopit. Nicméně toto plemeno má o dost rychlejší růst drápků, které mají tendenci i špatně růst. Je proto nutné je ostříhat-a to buďto s vlastní pomocí, u odborníka, nebo jen zkrátka kočce kupte více škrabadel a hraček, kterými si přirozeně drápky brousí. Nejen škrabadla, ale i kvalitní krmení a pamlsky pro kočku najdete na www.mujmazlik.cz.