Děti ve školkovém věku – jaké mají rády hračky?

Věděli jste, že existuje šikovný a osvědčený návod pro výběr hraček pro děti, vypracovaný špičkovými psychology tak, aby bylo dítě vždy maximálně podpořeno v oblastech, které jsou pro něj důležité? Vybrali jsme to nejpodstatnější pro všechny rodiče, jejichž ratolesti poprvé vstoupily za brány mateřské školky. Pojďte se inspirovat!

Hračka je jedinečný prvek, který svými barvami, tvary a provedením potěší dítě již od prvních dnů jeho života. Okouzlení oblíbenými předměty je možné pozorovat už u dvoutýdenních miminek a jejich pouto se bude dále prohlubovat a zintenzivňovat. Podpořit ho můžete vhodným výběrem hraček, reflektujícím zájmy dítěte i jeho správný vývoj.

 

Co nejvíc baví děti ve věku 3-4 roky

Tříročního drobka je prostě všude plno. Chce dělat všechno, čemu se právě věnujete vy. Bude uklízet, malovat, vařit, péct, šít a tak dále – samozřejmě, pokud mu k tomu poskytnete vhodné a hlavně bezpečné prostředky. Pustit si takového pomocníka do kuchyně nemusí být právě nejlepší nápad. Dětská kuchyňka mu poslouží mnohem lépe a neudělá v ní tolik nepořádku.

Neustále se pokouší překonat svoje hranice. Postaví velkou věž z kostek a vzápětí ji prudkým úderem zboří, aby mohl vytvořit novou a ještě lepší. Kvalitní dřevěné hračky naštěstí všechny tyto nálady bez potíží ustojí. A nabízejí tolik možností k zajímavé hře!

Zamilují si rovněž nejrůznější masky a přestrojení. Chtějí být lékařem, řidičem, učitelem a ještě mnoha dalšími povoláními. Dopřejte jim to – pokud neustále napodobují třeba tatínkova oblíbeného rockera, určitě je potěší dětská elektrická kytara s mikrofonem.

Nejmenším řidičům a řidičkám můžete pro dokonalý pocit pořídit i autentická elektrická vozítka s nezbytnými bezpečnostními prvky, mezi které patří pásy, pevný plast a snadno pochopitelné rodičovské ovládání bránící největším katastrofám a karambolům. Děti zkrátka chtějí být v tomto věku jako vy. Nepropásněte tuhle příležitost a podpořte je v jejich snaze se vším všudy. Při pozdější výchově to jistě oceníte.