Tipy na využití hraček, které vás zaručeně nenapadly!

Sychravý podzim je už v plném proudu a trávit čas venku na hřišti nebo v přírodě je tak stále náročnější. Ale jak zabavit děti uvnitř čtyř stěn? Nechte se inspirovat tipy od našich redaktorek a objevte nové možnosti starých známých hraček.

 

Co s dětským bazénkem v zimě?

V létě poskytoval skvělé osvěžení a a úžasnou zábavu, ale teď je už tak maximálně dobrý ke schování do sklepa – nebo ne? Ani náhodou! Stačí ho přece trochu omýt a doma znovu naplnit – ale ne vodou nýbrž míčky do bazénu!  S těmi si báječně vyhrají i větší děti, to je vyzkoušeno. Pokud to půjde, umístěte takový bazén za menší zástěnu nebo ohrádku, která zabrání rozkutálení míčků po celém bytě.

 

Celý byt jako bojové pole!

Divili byste se, z čeho všeho se dají udělat překážky a úkryty. Velký plyšový medvěd se stane trnitým keřem, peřina maskovaným bunkrem a kostky lega minovým polem. Tak proč toho všeho nevyužít naplno? Zapomeňte na házení papírových kulí a vsaďte na praktické laserové pistole Call of Life se čtyřmi typy nastavení a praktickým počítadlem úderů na samotné pistoli a přiložených maskách. Okamžitě tak zjistíte, kdo v tomto kole odpadne jako první!

 

Zapojte do hry své mazlíčky

Také máte doma zvídavého křečka nebo morčátko, kteří jsou vděční za každou chvilku pozornosti? Použijte dřevěné hračky a postavte jim třeba zábavné bludiště s překážkami z ruliček od toaletního papíru, na jejichž konci najdou sladkou odměnu. Podobně šikovně lze využít i duplo, ale pro větší stavby je ho potřeba opravdu hodně, takže dřevěné kostky ze stavebnice jsou v tomhle ohledu jednoznačně nepřekonatelné!

 

Malá módní návrhářka

Už vás někdy napadlo, z čeho všeho se dají udělat krásné a slušivé šaty? DORIS Velký plyšový medvěd by jednoznačně ocenila něco pěkného z kuchyňských utěrek, nebo třeba papíru, ať už toaletního nebo kancelářského. Druhá volba je jednoznačně lepší. „Látku“ si totiž holčičky před jejím slepení nebo sešitím mohou dotvořit podle své fantazie, aniž by se musely obávat rizika zranění nebo láteření maminky nad plýtváním. Pár archů papíru nestojí skoro nic (ideální je ten měkký na balíky), zábava s ním však vydrží na dlouhé hodiny. Uvidíte!