Domácí trénink: jaké má výhody?

Pro to, abyste si procvičili celé tělo a posílili svaly, nemusíte investovat do členství ve fitness centru. I domácí trénink může být přínosný, a to v mnoha ohledech.

Někdy nemáme chuť, náladu nebo čas se zastavit v posilovně a dát si, lidově řečeno, do těla. Nebo se tam teprve chystáme, ale máme spoustu obav a strachů a raději to stále oddalujeme a utíká nám den za dnem. Zlepšit si kondici, zpevnit tělo, zhubnout a mít lepší pocit sám ze sebe jsou většinou důvody, proč se na posilování a kardio trénink vrhneme. Cvičení doma má mnoho výhod.

  • Čas. V dnešní uspěchané době máme problém s nedostatkem času snad všichni. Zajít si do posilovny tak často nestihneme. Domácí fitness máme hned po ruce, nemusíme nikam jezdit ani chodit, a tak šetříme svůj čas.
  • Cena. Doma nemusíme platit za permanentku ani samotné lekce, cvičit pak můžeme s vlastní váhou. Investice do posilovacích pomůcek také nemusí být vysoká, pokud začínáme třeba s posilovací gumou nebo malými činkami.
  • Soukromí. Často se vyhýbáme tělocvičnám a místům, kde je více lidí, kvůli svým obavám. Že na nás bude někdo koukat, že se nám třeba i bude smát, že si nebudeme umět poradit se všemi stroji a technikou provedení cviku. Doma jsme sami, máme absolutní soukromí a můžeme se tak plně soustředit na cvičení.
  • Flexibilita. Můžeme si zacvičit, kdykoli se nám zachce. Ráno před odchodem do práce, odpoledne po návratu nebo třeba až večer, když už máme opravdu klid a čas jen pro sebe. Nemusí nás omezovat otevírací doba fitness centra.
  • Více věcí. Ke cvičení, zvláště třeba jízdě na rotopedu nebo běhu, si můžeme pustit televizi a podívat se na zprávy ze světa nebo na záznam školní besídky své ratolesti. Čas tak využijeme dvojnásobně. Ve fitku sice také běží televize, často ale ne na programu, který by nás zajímal.

K tomu, abychom u cvičení vydrželi, potřebujeme také trochu motivace. Ideální je zaměřit se na nějakou odměnu za výkon, který je vaším cílem. Radovat se z drobných pokroků ale můžete každý den.