Dostavil se problém s palivovým čerpadlem? Vyměňte ho

Velice důležitým, zároveň i nenahraditelným prvkem motorového vozidla je elektrické palivové čerpadlo. Slouží k dodávání paliva pod vysokým tlakem z nádrže do motoru. Současný trh je navíc rozmanitý a nabízí nepřeberné množství variant. V následujících řádcích vám proto představíme jednotlivé druhy, s nimiž se setkáte, a také vás informujeme o častých problémech, jež u palivových čerpadel nastávají.

V motorových vozidel má palivové čerpadlo velice důležitý úkol, a to dodávat palivo z nádrže do motoru. Palivo putuje do vstřikovačů, odkud se následně vstřikuje do válců motoru. Setkáte se s dvěma hlavními druhy palivových čerpadel. První je umístěné v palivovém potrubí, druhé se nachází v nádrži. Častější je však druhá zmíněná varianta.

 

Poruchy, ke kterým často dochází

Bohužel, ani palivové čerpadlo není bezporuchové, občas se nějaké závady objeví. Velice často dojde k poškození palivového čerpadla kvůli znečištění, a proto nové palivové čerpadlo montujte do čisté nádrže. Stejně tak se palivové čerpadlo může poškodit špatným zapojením. Uvolněný drátek anebo nedostatečné napětí mohou způsobit přehřívání kontaktů.

Poruchu palivového čerpadla poznáte snadno. Jelikož nedochází ke spalování kvůli nedostatku paliva, nefunguje ani motor, případně zhasíná. Někdy může palivové čerpadlo fungovat jen částečně, a to potom nastává škubání při akceleraci.

 

Kde koupit náhradní díly?

Pokud si chcete koupit náhradní díly na vozidlo, ať už to je palivové čerpadlo, nebo regulátor tlaku paliva, podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu race-shop.sk, který zasílá objednávky i do České republiky. V nabídce najdete i celou řadu dalších součástek na podvozek i motor. Stejně tak zakoupíte i disky, pneumatiky, brzdy či vybavení do interiéru.