Se zlepšením pitného režimu se zlepší i váš den

S nadějí už většina z nás vyhlíží jaro, zima se ale ještě vzdát nechce. I když jsou dny delší, stále máme nedostatek sluníčka, což ovlivňuje naši náladu. Když se přidá únava a bolest hlavy, měli bychom se zamyslet nad svým pitným režimem.

 

Raději vodu než limonády

Na počasí můžeme svádět vše, co je nám zrovna milé. Někdy ale za bolavou hlavou nebo malátností stojí naše chyba v pitném režimu, tedy spíše jeho nedodržování. Za den by měl dospělý člověk vypít alespoň 2,5 litru tekutin, aby mohl bez problémů fungovat. Mnoho z nás však pije výrazně méně, než je doporučené množství, což se projevuje na našem zdraví i náladě. Navíc často většinu toho, co jsme vypili, tvoří káva a sladké limonády, což nám úplně nesvědčí. Tělu nejpřirozenější je čistá voda, té však pijeme minimum. Na vině je většinou její chuť, která nám nesedí a raději tak sáhneme po jiném nápoji. Vylepšit chuť pomohou filtry na vodu, které ji zbaví i škodlivin a nečistot. A když budeme mít vodu, která nám chutná, je mnohem snadnější dodržet pitný režim a dopřát svému tělu kvalitní čistou vodu. Voda upravená vodními filtry má skvělou chuť a obsahuje jen tělu prospěšné látky, jako jsou vápník, hořčík nebo jód, naopak je zbavena pesticidů, antibiotik, chloru a dalších.

 

První varování

Nedodržování pitného režimu může vést k dehydrataci organismu. Dehydratace nepatří jen do horkého léta nebo na poušť, nedostatek tekutin v těle se týká každého z nás i v běžných podmínkách, třeba v práci nebo doma. Prvním příznakem, že něco není v pořádku, je pocit žízně. To už je varovný signál, že dochází k dehydrataci a měli bychom se urychleně napít. V ideálním případě pijeme pravidelně a naše tělo nemá důvod vysílat signály, většinou se ale napijeme až když pocítíme žízeň. Pokud i žízeň ignorujeme, dostaví se další příznaky, jako je malátnost, únava, bolest hlavy a neschopnost se soustředit. Tedy situace, které známe a přičítáme je třeba počasí nebo špatnému spánku. Mít po ruce kvalitní a chuťově dobrou vodu i v kanceláři nebo na dovolené nám umožní nádobový filtr, který se o úpravu vody v konvici postará během několika minut.

Vyzkoušejte změnu v pitném režimu, pijte více vody a častěji, sami poznáte, že se budete cítit lépe a zmizí únava i špatná nálada.