Dovolená na ostrově Cres aneb Chorvatsko v pohodě a klidu!

Jaro je v plném proudu a nastává čas, kdy byste určitě měli začít plánovat vaši letní dovolenou. Chorvatsko patří mezi nejpopulárnější destinace, kde si můžete užít koupání v čistém moři, opalování, příjemné výlety do přírody či poznat okouzlující historické památky. Pokud uvažujete právě o této zemi, náš tip je určen právě pro vás. Představujeme vám totiž úžasný chorvatský ostrov Cres, který naplní i vaše představy o dokonalé dovolené s rodinou či partou přátel!

 

Na Cresu se mačkat nebudete!

Chorvatsko je u Čechů opravdu oblíbené, takže se bohužel stává, že jsou některé pláže nacpané k prasknutí a dovolená Chorvatsko se tak rázem může proměnit v horor. Je tedy velmi nutné dobře vybrat cílovou destinaci. Jestliže nejste milovníky davů turistů a chcete si užívat soukromí, je i pro vás ostrov Cres tím pravým místem. Cres je menší ostrov v severní části země – jeho vzdálenost od České republiky je pouhých 850 km, takže nemusíte mít strach z dlouhé cesty. Letovisko není dosud zatíženo masovou turistikou, takže vás zde jako na jednom z mála míst čeká soukromí. Ostrov je obklopen krásně čistým mořem a lemují ho pláže s oblázky, i vy si jistě najdete to nej místečko, kde se budete slunit třeba celý den bez toho, aniž byste se museli prodírat přes stovky dalších lidí. Dalším lákadlem ostrova je krásná příroda. Můžete vyrazit na procházku nedotčenou přírodou a užít si příjemný stín pod olivovníky, čeká na vás i úchvatné Vransko jezero a také 4 000 let stará vesnice Lubenice. Na ostrově se nachází i bohaté možnosti sportovního vyžití, takže se určitě nudit nebudete. Nechybí ani půjčovna lodí, obchůdky a skvělé restaurace.

croatia-503170_640

Jedině s CK NYKAR

Dovolenou na tomto ostrově si nejlépe žijete s českou cestovní kanceláří CK NYKAR, která nabízí Chorvatsko autobusem či vlastní dopravou. Cestovní kancelář nabízí ubytování v Chorvatsku ve 14 soukromých vilách, které jsou perfektně vybaveny tak, aby vám při pobytu zde nic nechybělo. Některé mají dokonce i klimatizaci, wi-fi a televizi se satelitem.

Nerozmýšlejte se dlouho. Vily nejsou nafukovací a ubytovací kapacity se rychle plní!