Dr. Heuréka a jeho zábavná laboratoř

Je ti více než 6 let a už tě láká stát se významnou osobností na poli vědy? Nebo zatím ještě netušíš, co obnáší taková práce v laboratoři? Máme pro tebe úžasnou nabídku. Staň se nepostradatelným členem vědeckého týmu Dr. Heuréky. Jak? Prostřednictvím nové hry, která tě zábavným způsobem uvede do světa výzkumu, vědy, kádinek a zkumavek.

 

Šance pro mladé talenty

Dr. Heuréka si neví rady se svým experimentem. Pokud se staneš členem jeho týmu, můžeš mu pomoci  dokončit jeho práci. Navíc se ti dostane velkého uznání, protože se staneš nejlepším a nejchytřejším vědcem. Zapoj se do hry se zkumavkami a nauč se rychle a přesně plnit úkoly, které máš předepsané na kartách. Pokud budeš opravdu nejrychlejší, vítězství tě nemine a doktor Heuréka to ocení.

 

Zkumavky

Každý hráč obdrží tři zkumavky a po dvou kuličkách od každé barvy. Hru zahajuje otočení vrchní karty výzev lícovou stranou nahoru. Na této kartě je znázorněn vědecký úkol, který je pro všechny hráče stejný. Záleží tedy na rychlosti, šikovnosti a postřehu! Musíš všechny kuličky umístit do zkumavek přesně podle úkolu, ale pozor: nesmíš rukama manipulovat s kuličkami. Můžeš se dotýkat pouze zkumavek. Jejich pomocí přesouváš kuličky z jedné do druhé tak, abys je dostal do správného barevného pořadí. Což ale není tak jednoduché. Žádná kulička ti nesmí vypadnout. Pokud se ti to podaří jako prvnímu, zvoláš: „Heuréka!“ V tom okamžiku první série končí, a pokud máš úkol správně splněný, získáváš první bod (danou kartu výzev).

Další série je o něco těžší, protože všichni hráči na jejím zahájení nechávají kuličky tam, kde byly po skončení té první. Vítězí ten, kdo nasbírá nejdříve 5 bodů (5 karet výzev).

Zábavná hra Dr. Heuréka není ale určená jen pro děti. Zkus k ní pozvat rodiče, babičku s dědou nebo starší kamarády a uvidíš, že si všichni užijete spoustu legrace. Rozvíjí v dětech smysl pro přesnost, manipulaci s předměty, motoriku, logické uvažování, snahu o nalezení správného postupu a samozřejmě soutěživost. Je tedy ideálním společníkem do kluboven i pro chvíle, kdy venku prší a nedá se běhat venku.

 

www.blackfire.cz